14 Şubat Sevgililer Günü yaklaşıyor. Gülün adedi mahalle arası çiçekçilerde 125 TL ile 150 TL arasında değişirken, online çicek satan alışveriş sitelerinde bu rakam 75 TL'ye kadar düşüyor. Uzmanlara göre, bu durum yine online çicek ve hediye satış sitelerine ilgiyi artıracak.

Konuya ilişkin açıklama Marka Geliştirme ve Sosyal Medya Uzmanı Berat Kızılel'den geldi. Kızılel, çiçek mağazalarında, giderleri sebebiyle çiçeği 125 TL'den satan mahalle arası çiçekçilerin, online çiçek ve hediye satan sitelerle gül adedini 75 TL'ye kadar düşürdükleri için rekabeti olanaksız kıldığını söyledi.

Hediye ve çiçek alışverişinde siparişinizin gününde gitmesini istiyorsanız güvenilir sitelerden alışveriş yapın diyen Kızılel, özetle şunları kaydetti:

"YİNE ONLİNE SATIŞ SİTELERİ KAZANACAK"

“Sevgililer Günü yaklaşıyor. Her yıl çiçekçilerin umudu bu günde. Ancak artan maliyetler çiçekçi esnafını da vurduğu için geçtiğimiz yıl 50-75 TL arasında satılan gül adet fiyatı bu yıl 125-150 TL arasında gidip geliyor. Bu durumda bir sevgiliye alınacak en az 5 adetlik bir gül buketi bu hesapla 625-750 TL'ye varabiliyor. Bu da pek çok kişiyi ister istemez online çiçek ve hediye satış sitelerine yönlendirecek.

"BUKET FİYATI 375'TEN BAŞLIYOR"

Bu sitelerde gül buketi satış fiyatı 375'ten başlıyor. Bu yüzden yönelme bu sitelere olacaktır. Ancak burada da dikkat edilmesi gereken nokta güvenilir sitelerden alışveriş yapmak. Bir de çok fazla sipariş alındığı için gece saatlerinde siparişinizi sevgilinize teslim etmek zorunda kalabilirler. Vaktinde ulaşmasını isteyenler, siparişlerini erkenden oluştururlarsa daha kazançlı çıkarlar. Bir de esnafı da unutmayıp, onlardan da alışveriş yapmaları özenini göstermek çiçekçi esnafının ayakta kalması için duyarlı bir davranış olacaktır.”

KARS-ARDAHAN-IĞDIR RÜZGARI İSTANBUL’DA KARS-ARDAHAN-IĞDIR RÜZGARI İSTANBUL’DA

 

Kaynak: anka