(İSTANBUL) - Ataşehir Belediyesi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı coşku dolu konserler, spor etkinlikleri ve Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın söyleşisiyle kutlayacak. Gençler için özel olarak hazırlanan program kapsamında sevilen gruplar Rubato, Köfn ve Madrigal sahne alacak.

Ataşehir’de büyük coşkuyla kutlanacak 19 Mayıs Gençlik Bayramı’na Atapark ev sahipliği yapacak. Resmi çelenk koyma töreniyle başlayacak 19 Mayıs kutlamaları, Ataşehir Belediyesi’nin düzenleyeceği etkinlikler ve konserlerle gün boyunca sürecek.  

19 Mayıs etkinlikleri kapsamında Ataşehir Belediyesi’nin düzenleyeceği ilk etkinlik programı Pelin Batu’nun moderatörlüğünde tarihçi ve yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı ile üç okyanusu kulaçlamış 23 yaşındaki yüzücü Aysu Türkoğlu’nu buluşturacak “Cumhuriyet Denizi’nde 105 Yıl” isimli söyleşi programıyla başlayacak. Cumhuriyet’in iki farklı kuşağını bir araya getirecek söyleşi programı, 18 Mayıs Cumartesi günü İnal Aydınoğlu Kültür Merkezi’nde saat 20.00’de düzenlenecek. 

Prof. Dr. Ortaylı, Ulu Önder Mustafa Atatürk’ün zorlu deniz yolculuğuyla İstanbul’dan yola çıkıp Samsun’a vardığı 1919’un 105. yılını, Atatürk’ün gençlik ve spora bakış açısını, Milli Mücadele'de Samsun’un önemini ilçelilerle paylaşacak. Tarih, spor, gençlik, tecrübe ve yüzme üzerine yapılacak söyleşi programına katılım ücretsiz ya da biletli olacak. 

SPOR ETKİNLİKLERİ KAYIŞDAĞI 80. YIL PARKI’NDA 

Ataşehir Belediyesi’nin Gençlik Bayramı’nın heyecanını yaşatmak amacıyla hazırladığı kutlama programı çerçevesinde 19 Mayıs Pazar günü çeşitli spor etkinlikleri düzenlenecek. İlçeli gençler, Kayışdağı 80. Yıl Cumhuriyet Parkı’nda düzenlenecek basketbol, voleybol, futbol ve tenis yarışmaları ile zumba etkinliğine katılarak eğlence dolu anlar yaşayıp, hep birlikte 19 Mayıs’ı kutlamanın mutluluğunu yaşayacak.

SEFERİHİSAR BELEDİYE BAŞKANI YETİŞKİN: “YEREL TOHUM TAKAS ŞENLİĞİ’Nİ, ’KAMU TASARRUF TEDBİRLERİ GENELGESİ’ SEBEBİ İLE GERÇEKLEŞTİREMEYECEĞİZ" SEFERİHİSAR BELEDİYE BAŞKANI YETİŞKİN: “YEREL TOHUM TAKAS ŞENLİĞİ’Nİ, ’KAMU TASARRUF TEDBİRLERİ GENELGESİ’ SEBEBİ İLE GERÇEKLEŞTİREMEYECEĞİZ"

GENÇLER RUBATO, KÖFN VE MADRİGAL İLE EĞLENECEK

Kutlama programının müzik dolu anları ise 19 Mayıs Pazar günü Atapark’ta saat 16.00’da başlayacak. İlk olarak, Ataşehir Belediyesi Gençlik Senfoni Orkestrası, 19 Mayıs kutlamaları için hazırladığı özel bir programla sahne alacak. Ardından da üç ünlü müzik grubu; Rubato, Köfn ve Madrigal Atapark’ı dolduran binlerce genç ile buluşacak. 

Tüm vatandaşları 19 Mayıs’ı Ataşehir’de kutlamaya davet eden Ataşehir Belediye Başkanı Onursal Adıgüzel, şunları söyledi:

“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 105 yıl önce Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı bu önemli günü gelin hep beraber coşkuyla Ataşehir’de kutlayalım. İlk olarak, resmi tören kutlamasını yapacağımız Cumhuriyet Meydanı’na, sonrasında Kayışdağı 80. Yıl Cumhuriyet Parkı’na, ardından da gurur ve sevinçle bayramımızı birbirinden değerli sanatçılarımızla kutlayacağımız Atapark’a 7’de 70’e tüm vatandaşlarımızı bekliyorum.”

 

Kaynak: anka