Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybedenler, Kuşadası’nda anıldı. Kuşadası Belediyesi ve Kuşadası Kent Konseyi tarafından düzenlenen anma programında saygı duruşunda bulunulduktan sonra aynı acıların tekrar yaşanmaması dilendi. 

ÖZLEM ÇERÇİOĞLU, EFELER CUMARTESİ PAZARI’NDA VATANDAŞLARLA BULUŞTU ÖZLEM ÇERÇİOĞLU, EFELER CUMARTESİ PAZARI’NDA VATANDAŞLARLA BULUŞTU

Kuşadası Belediyesi Yeni Hizmet Binası önünde dün gece saat 04.17’de 6 Şubat depremlerinde kaybedilen vatandaşlar anıldı. Programa, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Oğuzhan Turan, Kuşadası Belediyesi çalışanları, Kuşadası kent Konseyi Başkanı Mustafa Ünver, AKUT gönüllüleri, Kuşadası’nda yaşayan depremzedeler ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Duygu dolu anların yaşandığı anma etkinliğinde, depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlar için 4 dakika 17 saniye boyunca saygı duruşunda bulunuldu. Aynı acıların bir daha yaşanmamasına vurgu yapılan anma programında birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajları verildi. 

Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Oğuzhan Turan, dkaybeden vatandaşlara bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarınaysa başsağlığı dilediklerini belirterek, “Geçtiğimiz yıl çok büyük bir acı yaşadık. Acımız hala çok taze. Umarım ülkemiz bir daha böyle bizi derinden sarsan bir afetle karşılaşmaz. Kuşadası Belediyesi olarak kentimizde yaşamaya başlayan depremzede vatandaşların da her zaman yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu. 

Etkinliğin sonunda, Kuşadası Belediyesi İkram Aracı’ndan vatandaşlara sıcak çorba ikramında bulunuldu. 

Kaynak: anka