Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremleri nedeniyle düzenlenen anma töreninde, “Acımız çok büyük, bir daha böyle bir felaketi yaşamamayı diliyorum” dedi.

Başkan Ataç, Yıldıztepe Kooperatifi tarafından 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybedenleri anmak için düzenlenen törene katıldı. Ulus Anıtı önünde saat 04.17’de düzenlenen törende, Tepebaşı Aramak Kurtarma (TAK), Eskişehir Büyükşehir Belediyesi (EBB) İtfaiye Dairesi Arama Kurtarma Ekipleri, kooperatif üyeleri ve vatandaşlar da yer aldı.

Depremlerde hayatını kaybedenler anısına saygı duruşunda bulunulmasının ardından bir konuşma yapan Başkan Ataç, şunları kaydetti:

“Töreni düzenleyenlere teşekkür ediyorum. Depremde kaybettiklerimizi saygı ile anıyorum, kalanlara sabırlar diliyorum. Acımız çok büyük, bir daha böyle bir felaketi yaşamamayı diliyorum. Hem 17 Ağustos depremini hem de geçtiğimiz yılki depremi yaşayan biri olarak çok üzüldüm, acıyı derinden hissettim. Geçtiğimiz yıl depremin hemen ardından bölgeye giden ilk belediyelerden birisiyiz. Tepebaşı Belediyemizin ekipleri, depremden etkilenen Gaziantep’in İslahiye ilçesine gitti, aşevi hizmeti verdi. Daha sonra ise Hatay’ın Samandağ ilçesine oluşturduğumuz mobil ağız diş sağlığı aracımızı ve uzman ekiplerimizi gönderdik ve oradaki vatandaşlarımıza hizmet verdik. Orada 2,5 aylık bir sürede yaklaşık 3 bin 500 vatandaşımızın kontrol ve diş tedavilerini gerçekleştirdik. Türkiye, deprem kuşağında olan bir ülke, hepimize bu anlamda düşen çok büyük görevler var. Bunun bilincinde hareket etmeliyiz. Diliyoruz bu tür felaketler olmasın. Burada olan herkese de saygılarımı sunuyorum.”

Yıldıztepe Kooperatif Başkanı Hüseyin Barış da şöyle konuştu:

AKHİSAR BELEDİYE BAŞKANI DUTLULU: “SEÇİMDEN SEÇİME GELEN SİYASETÇİLER GİBİ OLMADIK, HALKIMIZI DİNLEDİK. BUNDAN SONRA DA BÖYLE OLACAK” AKHİSAR BELEDİYE BAŞKANI DUTLULU: “SEÇİMDEN SEÇİME GELEN SİYASETÇİLER GİBİ OLMADIK, HALKIMIZI DİNLEDİK. BUNDAN SONRA DA BÖYLE OLACAK”

“Yurttaşlık ve sorumluluk bilinci ile hareket ettik. Depremin olduğu günden bugüne kadar depremzedeler ile olan ilişkimizi hiç kopartmadık. Halen günümüzde de depremzedelere elimizden gelen her türlü desteği sağlamaya çalışıyoruz. Tam 1 yıl oldu. 1 yılda içimizdeki acı hiç dinmedi, dinmeyecek. Bugün burada depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı anmak için toplandık. Depremde hayatını kaybedenleri anıyoruz, yakınlarını kaybetmiş vatandaşlarımıza da sabırlar diliyoruz. Ayrıca burada bizleri yalnız bırakmayan Tepebaşı Belediye Başkanımız Ahmet Ataç’a ve herkese teşekkür ediyorum.”

Kaynak: anka