İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) verilerine göre, İstanbul’da bugün öğle saatlerinden itibaren Lodos ve ardından kuvvetli fırtına, akşam saatlerinden itibaren de kuvvetli gök gürültülü sağanak yağmur geçişleri bekleniyor.

SAKARYA MİLLETVEKİLİ ÜMİT DİKBAYIR, İYİ PARTİ’DEN İHRAÇ EDİLDİ SAKARYA MİLLETVEKİLİ ÜMİT DİKBAYIR, İYİ PARTİ’DEN İHRAÇ EDİLDİ

İBB AKOM’dan yapılan açıklamaya göre, İstanbul’da bu öğlen saatlerinden itibaren lodos ve kuvvetli fırtına bekleniyor. Lodos yönlü rüzgarın öğle saatlerinden sonra şiddetini arttıracağı (40-60 km), akşam saatlerinden itibaren ise kısa süreli hamlelerle kuvvetli fırtına şeklinde (50-90km/s) etkili olması bekleniyor. Fırtınanın beraberinde, İstanbul genelinde kuvvetli gök gürültülü sağanak yağmur geçişleri yaşanması da öngörülüyor. Fırtına ve yağışlı havanın 12 Kasım Pazar günü sabah erken saatlerden (06.00) sonra İstanbul’u terk edeceği tahmin ediliyor.

İBB ekipleri; kuvvetli yağış ve fırtına nedeniyle yaşanabilecek su baskınları, göllenmeler ve diğer acil durumlara karşı 24 saat esaslı alarm durumuna geçti. AKOM, ağaç, direk devrilmesi, tabela ve çatı uçması ve ulaşımında yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olunması konusunda uyarıda bulundu.