Muğla’nın Kavaklıdere ilçesinin AKP’li Belediye Başkanı Mehmet Demir, parti teşkilatlarından ve Cumhur İttifakı’ndan CHP’ye kayan oylara tepki gösterdi. Demir, “Teşkilatlarımız içerisinde olan, Cumhur İttifakımızın içerisinde olan ama bu seçimde o hainlere destek olan bu siyasi arenayı da kendi içimizde gördük. Destek veren o hainleri de kınıyorum. O satılmışları da kınıyorum” dedi.

2019 yerel seçimlerinde AKP, Muğla’nın Kavaklıdere ilçesinde Mehmet Demir’i belediye başkan adayı gösterdi. 2019 yılında AKP Kavaklıdere’de 4945 oy aldı ve yüzde 68.33 ile birinci oldu. CHP ise 2117 oy alırken yüzde 29.25’de kaldı. AKP, 31 Mart seçimlerinde Mehmet Demir’i yeniden aday gösterdi. Ancak 31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde AKP’nin oy oranı yüzde 57.23’e inerken, CHP ise oyunu yüzde 38.71’e yükseltti. AKP’nin adayı Mehmet Demir yeniden belediye başkanı seçilirken, aldığı oy oranı ise kendisini memnun etmedi. Belediye Başkanı Demir, seçim sonrası yaptığı açıklamada, isim vermeden CHP’deki oy oranının arttığına işaret ederek bundan üzüntü duyduğunu söyledi. Demir, AKP teşkilatları ve Cumhur İttifakı’ndan kendilerine destek vermeyenlere de tepki gösterdi.

AFAD: "YOZGAT VE TOKAT İLLERİNDEKİ 112 ACİL ÇAĞRI MERKEZLERİNE TOPLAM 231 İHBAR GELMİŞTİR, CAN KAYBI BULUNMAMAKTADIR" AFAD: "YOZGAT VE TOKAT İLLERİNDEKİ 112 ACİL ÇAĞRI MERKEZLERİNE TOPLAM 231 İHBAR GELMİŞTİR, CAN KAYBI BULUNMAMAKTADIR"

Mehmet Demir, şunları söyledi:

"Ben üzülerek söylüyorum; geride bıraktığımız 10 yıllık süreçte Menteşe halkımız başta olmak üzere Kavaklıdere ilçemize bir tek çivi çakmayan, sadece hayaller satan, rüyalar pazarlayan zihniyetin, bugün oylarını artırarak bu seçimden çıktığını ben görüyorum, üzülüyorum. Teşkilatlarımız içerisinde olan, Cumhur İttifakımızın içerisinde olan ama bu seçimde bu kutlu davaya destek vermeyen, o hainlere destek olan, PKK ile iş birliği yapan, bu siyasi arenayı da kendi içimizde gördük. Destek veren o hainleri de kınıyorum. O satılmışları da kınıyorum özellikle belirtiyorum."

 

Kaynak: anka