BİRLİK SAĞLIK SEN BAŞKANI DOĞRUYOL, İZMİR ŞEHİR HASTANESİ’NDEKİ SORUNLARA DİKKAT ÇEKTİ: DOKTORLARIMIZ GEREKTİĞİNDE AMELİYATHANEDE TEMİZLİK YAPIYOR BİRLİK SAĞLIK SEN BAŞKANI DOĞRUYOL, İZMİR ŞEHİR HASTANESİ’NDEKİ SORUNLARA DİKKAT ÇEKTİ: DOKTORLARIMIZ GEREKTİĞİNDE AMELİYATHANEDE TEMİZLİK YAPIYOR

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Santa Maria Kilisesi’nde yapılan silahlı saldırıya ilişkin, “Bu menfur saldırıyı lanetliyoruz, şiddetle kınıyoruz. Olayın bir an önce açıklığa kavuşturulması için emniyetimiz çalışıyor. Milletimizin birliğini, beraberliğini bozmaya kastedenler hiçbir şekilde başarılı olamayacaklar. Bu saldırıyı kimler yaptıysa onları da en kısa zamanda tespit edip adalete teslim etmek, bizim görevimiz ve bunu yapmakta da kararlıyız” açıklamasını yaptı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, maskeli iki kişi tarafından bu sabah saat 11.40’ta silahlı saldırı düzenlenen Santa Maria Kilisesi’nin önünde basın açıklaması yaptı. Yerlikaya, şunları söyledi:

“BU MENFUR SALDIRIYI LANETLİYORUZ, ŞİDDETLE KINIYORUZ”

“Bu sabah 11.40’ta Sarıyer ilçemizde Santa Maria Kilisesi’nde pazar ayini esnasında menfur bir saldırı yapılmıştır. Bu saldırı esnasında maalesef bir vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Bu menfur saldırıyı lanetliyoruz, şiddetle kınıyoruz. Olayın bir an önce açıklığa kavuşturulması, aydınlatılması için emniyetimiz çalışıyor. Bütün arkadaşlarımız gayret ediyor.

“MİLLETİMİZİN BİRLİĞİNİ, BERABERLİĞİNİ BOZMAYA KASTEDENLER HİÇBİR ŞEKİLDE BAŞARILI OLAMAYACAKLAR”

İstanbulumuzda pek çok ibadethane var. Her biri özgürce, huzur ve güven ortamında ibadetlerini yerine getiriyor. Bütün din insanları, cemaat bu huzur ve güven ortamından fevkalade memnun. Milletimizin birliğini, beraberliğini bozmaya kastedenler hiçbir şekilde başarılı olamayacaklar. Biz her zaman İstanbulumuz başta olmak üzere, ülkemizin her yerinde, huzur ve güven ortamında, birbirimize güvenerek yaşamaya devam edeceğiz. Bu saldırıyı kimler yaptıysa onları da en kısa zamanda tespit edip adalete teslim etmek, bizim görevimiz ve bunu yapmakta da kararlıyız.

“KİLİSENİN KIYMETLİ CEMAAT MENSUPLARININ HER BİRBİRİNE DE TEKRAR GEÇMİŞ OLSUN VE BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUM”

Saldırıyı ilk duyduğumuz andan itibaren de valimiz, emniyetimiz, istihbarat teşkilatımız, devletimizin bütün kademeleri birlik, beraberlik, uyum içerisinde çalışıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız da Eskişehir’e giderken açıklamaları da yaptılar. Bu olayı duyar duymaz kendilerine bilgi arz ettik. Devamını da arz etmeye çalışıyoruz. Gelişmelerden sizlere en kısa zamanda bilgi vereceğiz. Santa Maria Kilisesi’nin başpederlerine başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Kilisenin kıymetli cemaat mensuplarının her birbirine de tekrar geçmiş olsun ve başsağlığı diliyorum.”

Kaynak: anka