09.15 - 10.30 - 11.45 TBMM'de Saddet-Gelecek, İYİ Parti ve AKP grup toplantıları yapılacak. (GÖRÜNTÜLÜ - CANLI / ANKARA)

10.00- Hrant Dink'in öldürülmesiyle ilgili FETÖ'cü polis müdürleri ile birlikte yargılanan Ogün Samast davasında savcının mütalaasını açıklaması bekleniyor. (İSTANBUL)

ANKA Haber Ajansı 14 Haziran Cuma gündemi ANKA Haber Ajansı 14 Haziran Cuma gündemi

11.00- Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ''Enflasyonla Mücadele ve Merkez Bankacılığı'' panelinde konuşacak. (GÖRÜNTÜLÜ-  CANLI/İSTANBUL)

11.30- CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, CHP Genel Merkezi önünde, kadın kolları başkanlığına yeniden adaylığını açıklayacak. (GÖRÜNTÜLÜ - ANKARA)

11.30- Şişli Belediyesi Gezici Kent Lokantası projesini hayata geçiriyor. (GÖRÜNTÜLÜ - İSTANBUL)

12.30- İzmir Tabip Odası sağlık sistemindeki sorunlarla ilgili basın açıklaması yapacak. (GÖRÜNTÜLÜ - İZMİR)

14.00- 15.00- TBMM Genel Kurulu, Dışişleri Teşkilatı Güçlendirme Vakfı Kanun Teklifi'ni görüşmeye devam edecek. Milli Savunma Komisyonu'nda "Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi" görüşülecek. (GÖRÜNTÜLÜ - TBMM)

14.00- Kamu Birliği Konfederasyonu, İsrail saldırılarını protesto etmek için İsrail Büyükelçiliği Konutu önünde basın açıklaması yapacak. (GÖRÜNTÜLÜ - ANKARA)

18.00- CHP İstanbul İl Başkanlığı İsrail Konsolosluğu önünde "Gazze'deki Katliamı Durdurun" çağrısı yapacak. (GÖRÜNTÜLÜ - CANLI/İSTANBUL)

18.00- İzmir Barosu, TMMOB ve diğer meslek odaları, TBMM'ye gelmesi beklenen sokak hayvanlarının uyutulmasını da öngören yasa teklifine ilişkin basın açıklaması yapacak. (GÖRÜNTÜLÜ - İZMİR)

18.00- EFES-2024 Birleşik, Müşterek Fiili Atışlı Arazi Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü düzenlenecek. (GÖRÜNTÜLÜ - İZMİR) 

18.30 - ODTÜ öğrencileri, "Devrim Yürüyüşü ve Bahar Şenliği" yapacak. (GÖRÜNTÜLÜ- ANKARA)

19.30 - 21.40 - İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul’un Fethi’nin 571. yılını Maltepe Etkinlik Alanı’nda Mehteran Gösterisi, Sena Şener ve Haluk Levent konserleri ile kutlayacak. Kutlamaya  Ekrem İmamoğlu da katılacak. (GÖRÜNTÜLÜ - İSTANBUL)

Milli Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, basın bilgilendirme toplantısı düzenleyecek. (GÖRÜNTÜLÜ-İZMİR)

 

ANKA Haber Ajansı iyi çalışmalar diler…

Kaynak: anka