Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Döşemealtı ilçesi Ağırtaş Mahallesi’ne 100 tonluk prefabrik içme suyu deposunun kurulumunu yaptı. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, ilçelerde yaşayan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak ve eksiklerini tamamlamak amacıyla çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Döşemealtı ilçesi Ağırtaş Mahallesi’nde 100 ton kapasiteli prefabrik içme suyu deposu kurulumu gerçekleştirildi. Çalışmanın tamamlanmasıyla mahallede yaşayan içme suyu sorunu ortadan kalkacak, vatandaşa kesintisiz ve sağlıklı su hizmeti sağlanacak. 

ASAT Genel Müdürlüğü Su Şebeke Şube Müdürlüğü İnşaat Mühendisi Gökay Koçak, ilçelerdeki kırsal mahallelerde yetersiz kalan su depolarının kapasitesini artırarak yenilemekte olduklarını belirterek, “Yaklaşık 81 milyon lira yatırım bedeliyle 121 adet prefabrik su deposu temini yapıyoruz. Bugün itibari ile 89 adet su deposunu temin ettik. Ağırtaş Mahallemizde 50 tonluk bir su depomuz bulunuyordu ve yeterli gelmiyordu. 100 tonluk yeni su deposu takviyesiyle bu sorunu ortadan kaldırdık” dedi.

KIRŞEHİR BELEDİYESİ'NİN HAYATA GEÇİRDİĞİ PROJELER KAMUOYUYLA PAYLAŞILDI KIRŞEHİR BELEDİYESİ'NİN HAYATA GEÇİRDİĞİ PROJELER KAMUOYUYLA PAYLAŞILDI

25 YILLIK SU DEPOSU YENİLENDİ

Döşemealtı Ağırtaş Mahalle Muhtarı Osman Akın da 25 yıllık içme suyu depolarının eskidiği için sık sık arızalandığını ve mahallelerinin su ihtiyacını karşılamada yetersiz kaldığını söyledi. Akın, “İçme suyu depolarımızın yenilenmesi için başvuruda bulundum. Muhittin Başkanımız sağ olsun yeni depo sözünü verdi sözünü de yerine getirdi. Mahallemizde yaşayan vatandaşlarımız susuzluktan kurtuldu” diye konuştu.

Ağırtaş Mahallesi’nde yaşayan Selma Balcı mahallelerinde su kaynaklı sık sık arızalar oluştuğunu ve su sorunları çözüldüğü için çok mutlu olduklarını söyledi. Mahalle sakinlerinden Raşit Taşdiken ise yeni içme suyu deposu yapıldığı için Başkan Muhittin Böcek’e teşekkür etti.

Kaynak: anka