Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Nacho Sanchez Amor, "TİP Milletvekili Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesi, Meclis'i şimdiye kadar yargıyı da etkileyen eşi benzeri görülmemiş bir kurumsal krize sürükleyen çok endişe verici bir adımdır. Bu, Türkiye'de hukukun üstünlüğünün kritik durumuna dair çok şey ifade etmektedir" dedi.

Gezi Davası tutuklusu Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Can Atalay’ın milletvekilliği, hakkındaki Yargıtay kararının dün TBMM Genel Kurulu'nda okutularak düşürülmesine ilişkin Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Nacho Sanchez-Amor, sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Sanchez Amor, paylaşımında şunları kaydetti:

ALİ BABACAN:  "SAYIN ERDOĞAN, GOOGLE’A GİRİN, “UCUZ ET KUYRUĞU” YAZIN.  KARŞINIZA ÇIKACAK GÖRÜNTÜLER SİZİN ESERİNİZ" ALİ BABACAN: "SAYIN ERDOĞAN, GOOGLE’A GİRİN, “UCUZ ET KUYRUĞU” YAZIN. KARŞINIZA ÇIKACAK GÖRÜNTÜLER SİZİN ESERİNİZ"

"TİP Milletvekili Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesi, Meclis'i şimdiye kadar yargıyı da etkileyen eşi benzeri görülmemiş bir kurumsal krize sürükleyen çok endişe verici bir adımdır. Bu, Türkiye'de hukukun üstünlüğünün kritik durumuna dair çok şey ifade etmektedir."

Kaynak: anka