Aydın Büyükşehir Belediyesi, “Katı atık bedeli tahsilatları Efeler ilçesinde yaklaşık olarak 3 milyon 400 bin liraya isabet etmekte ve her ayın 10’una kadar da havale edilmektedir. Dolayısı ile Büyükşehir Belediyemizin tahakkuk ya da ödemesinde herhangi bir gecikme ya da aksaklık bulunmamaktadır” açıklamasını yaptı. 

Aydın Büyükşehir Belediyesi, ASKİ Genel Müdürlüğü tarafından ilçe belediyeleri adına tahsil edilen katı atık bedelleri ödenmediği için bu ay Efeler Belediyesi’nin personel maaşlarının ödenmesinde zorlanacağı yönündeki açıklamaya yanıt verdi. Büyükşehir’den bugün yapılan yazılı açıklama şöyle: 

"Efeler Belediye Başkanının, Efeler Belediyesi personelinin maaşlarını ödeyemeyeceğine yönelik yapmış olduğu açıklama ile ilgili olarak kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi açısından açıklama yapılması zarureti doğmuştur. Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü’nce tahakkuk ettirilen ve ilçe belediyeleri adına yapılan katı atık bedeli tahsilatları her ayın sonunda toplam tahakkuka bağlanmakta ve takip eden ayın 10’una kadar da ilçe belediyesi hesaplarına havale edilmektedir. Söz konusu bedel; Efeler ilçesinde yaklaşık olarak 3 milyon 400 bin liraya isabet etmekte ve her ayın 10’una kadar da havale edilmektedir. Dolayısı ile Büyükşehir Belediyemizin tahakkuk ya da ödemesinde herhangi bir gecikme ya da aksaklık bulunmamaktadır.”

EGEŞEHİR’DE TOPLU SÖZLEŞME SEVİNCİ... TUNÇ SOYER: “SON NEFESİME KADAR EMEĞİN HAKKINI KORUYACAĞIM” EGEŞEHİR’DE TOPLU SÖZLEŞME SEVİNCİ... TUNÇ SOYER: “SON NEFESİME KADAR EMEĞİN HAKKINI KORUYACAĞIM”

 

Kaynak: anka