Ataşehir Belediyesi’nden kurban kesim ve satış yerlerinde yoğun çalışma Ataşehir Belediyesi’nden kurban kesim ve satış yerlerinde yoğun çalışma

(BALIKESİR)- Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Kurban Bayramı öncesinde belediye bünyesindeki işletmelerin tüm hazırlıklarını tamamladığını söyledi. Başkan Ergin, “Belediyemize ait tüm işletmeler hem yeni yaz sezonuna hem de Kurban Bayramı’na tam kapasite hazırlandı. Kurban Bayramı tatiliyle birlikte yaşanacak yoğunluğun ardından da verimli bir sezon bekliyoruz. Tüm Ayvalık esnafımıza hayırlı işler, bol bereketli kazançlar diliyorum” dedi.

Tüm işletmelerin sezona hazır olduğunu ve işletmelerinin belediye tarafından yapıldığını vurgulayan Belediye Başkanı Ergin, “Sosyal belediyecilik anlayışıyla göreve geldiğimiz süre içerisinde açtığımız yeni işletmeler, Cunda Arka Deniz Plajı, Park Kafe ve Cennet Tepesi tesisleri vatandaşların da yoğun ilgisiyle karşılaştı. Liman işletmesi ve mesire alanının hizmet kaliteleri her geçen gün artıyor. Paşa Limanı Sosyal Tesisleri ve Duba Plajı Türkiye’deki sayılı engelsiz plajlardan olarak yurttaşlarımıza hizmet veriyor” diye konuştu.

Beş plajın, 2024'te de mavi bayrak kazandığının altını çizen Başkan Ergin, belediye iştiraklerinin her bütçeye uygun bir anlayışla hizmet verdiğini söyledi. Başkan Ergin, “Mavi Bayrak kazandırılarak hizmet kalitesini artıran iştirakler bünyesindeki plajlar, yaz aylarında günde binlerce yurttaşımızı konuk ediyor. İşletmeler takdir topluyor. Belediye iştiraklerinde mali disiplin sağlandı, doğru piyasa araştırmalarıyla giderler azaltıldı. Mal tedarikleri ilçe esnafından yapılır hale getirilerek ilçe ekonomisine katkı sağlandı. İştiraklerin hizmet başarısı taraflı tarafsız her kesimin takdirini toplamaya devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, yerel hizmetlerin yürütülmesinde önemli rol oynayan belediye iştiraklerinin hesap verebilir, şeffaf ve iyi yönetişim ilkelerinin öncülüğünde vatandaşların ihtiyaç, beklenti ve taleplerine hizmet etmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Kaynak: anka