(ANKARA) - Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, özel sektör öğretmenlerinin TBMM’nin yanındaki Milli Egemenlik Parkı’nda taban maaş hakkı için yaptıkları eylem hakkında “Bu konuda özel okul temsilcileriyle görüşüyoruz. Öğretmen arkadaşlarımızı mağdur etmeyecek çözümler üretmeye çaba sarf ediyoruz” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, AKP’nin grup toplantısı öncesinde TBMM’de gazetecilerin sorularını yanıtladı. Tekin, özel sektör öğretmenlerinin TBMM Çankaya Kapısı yanındaki Milli Egemenlik Parkı’nda taban maaş hakları için yaptığı eyleme ilişkin soruya, “Bu konuda özel okul temsilcileriyle görüşüyoruz. Öğretmen arkadaşlarımızı mağdur etmeyecek çözümler üretmeye çaba sarf ediyoruz” yanıtını verdi.

Tekin, yeni müfredatın onaylanmasına eğitim sendikalarından gelen eleştirilere ilişkin soruyu ise “Okumadan değil de okuyarak eleştirmelerini tavsiye ediyorum” diye yanıtladı.

Rize'de, eşini öldürdüğü iddia edilen İlçe Jandarma Komutanı tutuklandı Rize'de, eşini öldürdüğü iddia edilen İlçe Jandarma Komutanı tutuklandı

Yaz tatilinde veli ve öğrencilere yönelik önerisi olup olmadığı sorusu üzerine Tekin, “Yaz aylarını tatil yaparak geçirsin çocuklarımız. Okul dışında, ders dışında okuyarak, başka tür etkinliklerle, sosyal aktivitelerle, sanatsal aktivitelerle, ülkemizin güzelliklerini görerek tatil yapmalarını arzu ediyorum. Velilerimizden de öğrencilerimize bu şekilde yönlendirmelerini tavsiye ediyorum. Bu da eğitimin bir parçası” diye konuştu.

Kaynak: anka