İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Muğla'da düzenlenen "Kafes Operasyonları" kapsamında elebaşılığını Hakan Germici'nin yaptığı Germiciler Organize Suç Örgütü'nün çökertildiğini, örgüt elebaşının da bulunduğu 10 şüphelinin tutuklandığını duyurdu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından "Örgüt elebaşı Hakan Gemici'nin aralarında olduğu 10 şüpheli tutuklandı" bilgisini paylaştı. "Organize suç örgütlerine, zehir tacirlerine, halkımızın huzurunu bozanlara hayatı var edeceğiz" diyen Bakan Yerlikaya operasyonla ilgili şu bilgileri verdi:

"Muğla’da faaliyet gösterdiği tespit edilen elebaşılığını Hakan Germici ve kardeşi Erdem Germici’nin yaptığı Germiciler organize suç örgütüne yönelik Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı ve Jandarma Genel Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde; Muğla İl Jandarma Komutanlığı tarafından 'Kafes Operasyonu' düzenlendi.

"ÖRGÜT ELEBAŞININ 31 SUZÇTAN KAYDININ BULUNDUĞU BELİRLENDİ"

Organize suç örgütü üyelerinin, internet siteleri ve sosyal medya uygulamaları üzerinden, Gerçekte sahibi olmadığı araçları sahibiymiş gibi göstererek ilan verdikleri, sahte tapu ve kimlikle sahibi olmadıkları evleri sahibiymiş gibi gösterip satmaya çalıştıkları, sahte satılık eşya vb. ilanlar vererek nitelikli dolandırıcılık yaptıkları tespit edildi. Ayrıca bu suç örgütünün 'silah ticareti' yaptığı ve örgüt elebaşının 31 suçtan kaydının bulunduğu belirlendi. Operasyon kapsamında sayı da tabancalar, sahte tapular, dijital materyaller ile nakit para ele geçirildi. 

Suç işlemek amacıyla örgüt kuran bu şahıslardan 15’i yakalanarak gözaltına alındı. Aralarında örgütün elebaşının da bulunduğu 10 şahıs tutuklandı. Bu suç örgütü ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde operasyonları düzenleyen kahraman Jandarmamızı tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Aziz milletimizin duaları sizlerle. Hangi büyüklükte olursa olsun organize suç örgütlerini çökertip, adalete teslim edeceğiz."

Kaynak: anka