Bayraklı Belediyesi ekipleri, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Doğançay'daki kurban satış yerinde hazırlıklarını tamamladı. 

Kurban Bayramı öncesi Bayraklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü koordinesinde Doğançay kurban satış yerinde yürütülen çalışmalar kapsamında ilgili birimlerde görevli ekipler, gerekli hazırlıkları bitirdi.

Satıcıların kullanımı için alanda bulunan sabit banyo ve tuvaletler düzenli olarak temizlenirken 24 saat sıcak su ve elektrik hizmeti veriliyor. Belediye ekipleri, günlük su kullanımları için de tankerler aracılığıyla satış ve kesim alanına su taşıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi ilaçlama ekibi, kurban satış yerini her gün bulaşıcı hastalıklara ve haşerelere karşı düzenli olarak dezenfekte ediyor. İlçe Tarım Müdürlüğü ve Bayraklı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri de hayvanların yaş, sağlık belgeleri, küpeleri, pasaportları, sevk işlemleri gibi konularda kontrollerini yapıyor. Toplum sağlığı için düzenli olarak alanı temizleyen belediye ekipleri sık sık da sulama yapıyor.

SEVGİ YOLU'NDAN DOĞANÇAY'A ÜCRETSİZ SERVİS

Bayraklı Belediyesi, bayram süresince Doğançay kurban satış ve kesim alanına gitmek veya kabir ziyareti yapmak isteyen vatandaşlar için ücretsiz servis imkanı sağlayacak. Kurban satış ve kesim alanına gidecek vatandaşlar, Bayraklı Sevgi Yolu Atatürk Heykeli önünden arife gününe kadar 13:00 ile 17:00 saatleri arasında ücretsiz servislerden yararlanabilecek. Bayramın bir ve ikinci günü de aynı yer ve saatlerde Doğançay Mezarlığı’na ücretsiz servis hizmeti verilecek.

NÖBETÇİ EKİPLER BAYRAMDA GÖREVDE OLACAK

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Ekiplerimizle bayram öncesi kurban satış ve kesim yerlerinde hazırlıklarımızı tamamladık. Nöbetçi ekiplerimiz de bayram süresi boyunca alanda görev yapmaya devam edecek. Vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla alışverişlerini yapabilirler” dedi.

 

Kaynak: anka