Haber: ÇAĞATAN AKYOL - Kamera: SADIK KARAKULOĞLU

Beşiktaş’ta 10 Kasım nedeniyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilçedeki evinin bulunduğu yerden başlayarak yaşama gözlerini yumduğu Dolmabahçe Sarayı’na kadar “Ata’ya Saygı Yürüyüşü” yapıldı. Yürüyüşe, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Polat ve 7'den 70'e çok sayıda vatandaş katıldı.

Cumhuriyet'in kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 85’inci ölüm yıl dönümünde, ülkenin dört bir yanında anma törenleri düzenleniyor. Beşiktaş Belediyesi de Atatürk’ün evinin bulunduğu Akaretler’deki Şairler Sofası Parkı önünden başlayarak “Ata’ya Saygı Yürüyüşü” düzenledi. Yürüyüşe, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Polat ve 7'den 70'e çok sayıda vatandaş katıldı. 

Yürüyüşte, “Bu semtte bütün yollar, senin yoluna çıkar” yazılı pankart eşliğinde Atatürk’ün resminin olduğu büyük bir bayrak açıldı. Yürüyüş, Atatürk’ün hayata veda ettiği Dolmabahçe Sarayı’nın önünde son buldu.

TÜRK-İŞ'TEN 'ASGARİ ÜCRET' AÇIKLAMASI: “KOMİSYON TOPLANTILARININ ARDINDAN MASADA BULUNAN KOMİSYON ÜYELERİ BU KARARI VERECEKTİR” TÜRK-İŞ'TEN 'ASGARİ ÜCRET' AÇIKLAMASI: “KOMİSYON TOPLANTILARININ ARDINDAN MASADA BULUNAN KOMİSYON ÜYELERİ BU KARARI VERECEKTİR”

Saatler 09.05’i gösterdiğinde de anmaya katılan yüzlerce kişi saygı duruşunda bulundu.