(İSTANBUL)-  Beylikdüzü Belediyesi’nin eğitim emekçileri, okul müdürü İbrahim Oktugan'ın öldürülmesini protesto etmek için sokağa çıktı. Eğitimciler, saygı duruşunun ardından basın açıklaması yaptı.

İstanbul’da özel bir lisenin müdürü olan İbrahim Oktugan’ın öldürülmesi, ülke genelinde tepkiye neden olmuştu. Beylikdüzü Belediyesi’nin gündüz çocuk bakımevlerinde görevli eğitimciler de cinayeti kınamak ve meslektaşlarının anısına yasta olduklarını belirtmek için siyah renkte giyinerek Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın Gündüz Çocuk Bakımevi’nin önünde toplandı.

“OKTUGAN’IN AKAN KANI, HEPİMİZİN KANIDIR”

Muratpaşa’nın tüm plajları mavi bayraklı Muratpaşa’nın tüm plajları mavi bayraklı

Grup adına basın açıklaması yapan öğretmen Dilan Akın, “Rahmetli öğretmenimiz İbrahim Oktugan’ın akan kanı hepimizin kanıdır, bu yaramız sürekli kanayacaktır. Sadece fiziksel değil, duygusal ve sosyal şiddetinde temelinde sevgisizlik yatmaktadır. Öğretmenliğin itibarını yükseltmek için ne gerekiyorsa yapmalıyız. İlgili bakanlıkların, ailelerin el birliği ile temelinde merhametin inşa edileceği bir sistemi güçlendirmek durumundayız. Büyük bir emek ve gurur ile taşıdığımız bu önlüklere kan değil mürekkep değmeli" dedi.

“TOPLUMUN DÜŞMANI CEHALET, CEHALETİN DÜŞMANI ÖĞRETMENDİR’’

Çözümün işi bırakmak ya da önlükleri can korkusuyla giymek olmadığını söyleyen Akın, sözlerine şöyle tamamladı:

"Basın mensupları aracılığıyla sesimizin ulaştığı herkesle tek yürek olma zamanı. Sevgiyle, merhametimizle ve emeklerimiz ile bu yarayı sarmaya çalışacağız. Geleceğimizi aydınlatırken çelik yelek değil, güzel bir yürek taşıyacağız! Şiddet; sokakta, evde, hastanede, okulda, sosyal medyada, zihnimizde ve en önemlisi kalbimizin köşesinde bile olmamalıdır. Toplumun düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı öğretmendir."

Kaynak: anka