(İZMİR) - Bornova Belediyesi, Küçükpark’ta trafik sıkışıklığı ve görüntü kirliliğine neden olan moto kuryeleri, çevredeki park alanına taşıyacak. Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, “Hem güzel ve güvenli bir park, hem de moto kuryelerin rahatça dinlenebilecekleri bir alanı kısa sürede tamamlamak üzere çalışmaya başladık” dedi. 

Bornova Belediyesi, İzmir’in en yoğun ve hareketli bölgelerinden Küçükpark’ta moto kuryelerden kaynaklan sorunu, Kazım Dirik Mahallesi’nde bulunan Tümgeneral Mehmet Suphi Kula Parkı ile çözecek. Musevi Mezarlığı’nın bitişiğinde olduğu için halk arasında ‘Ölüler Parkı’ olarak bilinen ve Küçük Park’a çok yakın konumdaki park, yeniden düzenlenerek moto kuryeler için otopark alanı oluşturulacak.

Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin hasta nakil hizmeti devam ediyor Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin hasta nakil hizmeti devam ediyor

Çalışmanın ardından Küçükpark’ta hem araç hem de yaya trafiğine neden olan sorunlar ortadan kalkmış alacak. Düzenleme kapsamında park içindeki çocuk oyun alanı ve can dostlar için kullanılan gezdirme alanı da yenilenip, peyzaj çalışması yapılacak. 

Kısa sürede tamamlanması planlanan çalışmaları yerinde gören Başkan Eşki, şunları söyledi:

“Özellikle üniversite öğrencilerinin günün her saati yoğun biçimde bulunduğu Küçükpark’a ilk neşteri vuruyoruz. Yapacağımız çalışma, hem kurye arkadaşlarımızın sorununu ortadan kaldıracak, hem de Tümgeneral Mehmet Suphi Kula Parkı’nı adına yakışır bir park haline getireceğiz. Daha estetik ve güvenli hale getireceğimiz parkta ailelelerimiz çocuklarıyla birlikte keyifle zaman geçirecek.”

Moto kuryelerin çok zor koşullarda çalıştığını hatırlatan Eşki, şöyle devam etti:

“Adaylık sürecimde onları ziyaret etmiş, sorun ve ihtiyaçlarını dinlemiştim. Kurye arkadaşlarımız aldıkları siparişi yerine ulaştırmak için yoğun bir çalışma halindeler. Üstelik bekleyecekleri bir alanları hatta tuvaletleri bile yok. Park içinde yapacağımız düzenlemeyle kurye arkadaşların güneş altında yanmayacağı, yağmurda ıslanmayacağı kapalı bir alan oluşturacağız. Burada çay, kahve ve bardakta çorbaları olacak. Kendilerine ait bir tuvaletleri, sipariş beklerken oturup dinlenebilecekleri yerleri olacak. Parkın yeniden düzenlenmesiyle hem ekmeklerini zor koşullarda kazanan kurye arkadaşlarımıza destek verecek hem de parkımızı baştan aşağı yenileyeceğiz. Peyzaj yeniden düzenlenecek, dinlenme alanları sayısı ve aydınlatma artacak, spor ve çocuk oyun alanları ile patili dostlarımıza özel kısım değişecek ve malzemeleri yenilenecek.”

Kaynak: anka