SEFER TALAY

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Edremit Körfezi Çölyak Derneği çatısı altında bir araya gelen çölyaklılar, Uygulamalı Bilimler Fakültesi Gastronomi bölümü mutfağında akademisyen ve öğrencilerin yardımı ile gıda maddeleri üretti. Üretilen pasta, poğaça ve börekler konuklara ikram edilirken, dernek başkanı Betül Özdemir Kaya, Dekan Prof.Dr. Mehmet Oğuzhan İlban ile akademisyenler ve öğrencilere teşekkür etti.

Edremit Körfezi Çölyak Derneği Başkanı Betül Özdemir Kaya’nın öncülüğünde Uygulamalı Bilimler Fakültesi’ne gelen çölyaklılar, Gastronomi  bölümü mutfağında hocaların ve öğrencilerin desteğiyle glütensiz undan  pasta, poğaça ve börek üretti. Hazırlanan ürünler konulara ikram edilirken, dernek başkanı Betül Özdemir Kaya katkısı olanlara teşekkür etti. Kaya, “Arkadaşlarımız glütensiz gıda üretimini konusunda bilmediklerini burada öğrendiler. Bu konuda hocalarımız ve öğrencilerimiz bizlere yardımcı oldular. Arkadaşlarımızla, yufkanın açılışından poğaça ve börek yapımına kadar pek çok şeyi burada yaptık.  Güzel bir uygulama oldu. Bu projeler devamını diliyoruz” dedi.

Çölyaklılara yardımcı olmak istediklerini anlatan Dekan Prof.Dr. Mehmet Oğuzhan İlban şunları söyledi:

İYİ PARTİ KADIN POLİTİKALARI BAŞKANI YÜKSEL: "KADINLARIN TOPLUMDA EŞİT VE ADİL BİR ŞEKİLDE TEMSİL EDİLMELERİ, DEMOKRASİMİZİN VE İNSAN HAKLARININ VAZGEÇİLMEZ BİR PARÇASIDIR" İYİ PARTİ KADIN POLİTİKALARI BAŞKANI YÜKSEL: "KADINLARIN TOPLUMDA EŞİT VE ADİL BİR ŞEKİLDE TEMSİL EDİLMELERİ, DEMOKRASİMİZİN VE İNSAN HAKLARININ VAZGEÇİLMEZ BİR PARÇASIDIR"

“Balıkesir Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Gastronomi bölümü olarak bugün Edremit Körfezi Çölyak Derneği ile birlikte farkındalık oluşturma adına güzel bir çalışma yaptık. Burada hocalarımız ve öğrencilerimiz glütensiz gıdaların nasıl hazırlanacağını gösterdiler. Bu konuda hem bölgemizde hem de Türkiye’de farkındalık oluşturmayı amaçlıyoruz. Böyle çalışmalarımız devam edecek. Ben bu noktada katkı sağlayan hocalarımıza, öğrencilerimize ve Edremit Çölyak Derneği yönetimine teşekkür ediyorum.”