SEFER TALAY

KUŞADASI BELEDİYE BAŞKANI GÜNEL: “CHP’YE GELMEK VE GERİ DÖNMEK İSTEYEN HERKESE KAPIMIZ SONUNA KADAR AÇIK”  KUŞADASI BELEDİYE BAŞKANI GÜNEL: “CHP’YE GELMEK VE GERİ DÖNMEK İSTEYEN HERKESE KAPIMIZ SONUNA KADAR AÇIK” 

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde düzenlenen 19. Burhaniye Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Festivali çerçevesinde yapılan deve güreşlerinde büyük heyecan yaşandı. 230 devenin arenaya çıktığı güreşleri 20 bin kişi izledi.

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde 19. Burhaniye Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Festivali çerçevesinde deve güreşleri düzenlendi. Güreşleri, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İYİ Parti milletvekili ve Balıkesir Belediye Başkan adayı Turhan Çömez, CHP Balıkesir Belediye Başkan adayı Ahmet Akın ile çok sayıda güreş severler izledi.

Burhaniye Güreş Arenasında düzenlenen deve güreşlerinde büyük heyecan yaşandı. Görevliler bazı develeri ayırmakta zorlanırken, kupa güreşlerinde dereceye giren develerin sahiplerine kupaları verildi. Kupa takdim töreninde konuşan Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, güreşlere ilginin çok fazla olduğunu söyleyerek, “Bugün hava çok güzel. Burhaniye’ye ye yakışır güreşler oluyor. Geçen yıl yapılan deve güreşleri Türkiye’nin en iyi deve güreşi seçilmiştir. Bunun için bir Burhaniyeli olarak Belediye Başkanı olarak onur duyuyorum. Bugün de çok güzel güreşler oluyor. Herkese teşekkür ediyorum. Güreşlerimiz devam edecek” dedi.

Burhaniye Deveciler Derneği Başkanı Sadık Varol da, “Bu sene 19. güreşimizi yapıyoruz. 8 aydır bu güreşe hazırlanıyoruz. Çok büyük atılımlar yaptık. Onun içinde bugün çok seyirci geldi. Güreşler çok güzel gidiyor. Katılan herkese çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu. Belediye Meclis Üyesi Tarık Erdil ise, “Güreşler dün de yapıldı. Bugün ikinci etap güreşler oluyor. Bugün kupa güreşleri oluyor. Hava da çok güzel. Bugün yaklaşık 20 bin seyircimiz var. Antalya’dan Çanakkale kadar misafirimiz var. Çok güzel güreşler oluyor. Bütün deve sahiplerine teşekkür ediyorum. İyi bir ev sahipliği yapmaya çalıştık. Kusurumuz varsa herkes affetsin” diye konuştu.

 

Kaynak: anka