Çankaya Belediyesi gündüz bakımevleri, okul öncesi eğitimi uygulamalı çalışmalarla buluşturarak eğlenceli bir öğrenme deneyimi sunuyor. Berkin Elvan Gündüz Bakımevi'nde çocuklar, yaratıcı drama etkinlikleri ve meslek tanıma projeleri ile farklı dünyaları keşfetme imkanı buluyor.

Berkin Elvan Gündüz Bakımevi’nde okul öncesi eğitimin yanı sıra öğrenmeyi kalıcı ve eğlenceli hale getiren yaratıcı drama etkinlikleri düzenleyen Çankaya Belediyesi, çocukları her ay yeni bir projeyle tanıştırıyor.

Şubat ayı eğitim programında yer verilen hayvanlar alemi projesi kapsamında 5-6 yaş grubundaki çocuklar, suda yaşayan hayvanları öğrenmeyi temel alan drama etkinliğinde farklı bir yöntemle yeni bilgiler edindi. Öğretmenleri tarafından hazırlanan drama etkinliğinde yer alan çocuklar şen gemiciler oldu ve su altında yaşayan canlıların özellikleri, çeşitleri, kara hayvanlarına kıyasla farklılıklarını keşfederek öğrendi. 

Berkin Elvan Gündüz Bakımevi’nde yaratıcı dramanın yanı sıra gerçekleşen bir diğer uygulama ise meslekleri tanıma projesi oldu. Şubat ayı eğitim programında yer verilen kuşaktan kuşağa meslekler projesi dahilinde 4-5 yaş grubundaki çocuklar, marangozluk mesleğini deneyimledi. Öğretmenleri tarafından kurulan geçici öğrenme merkezi sınıfında çeşitli etkinlikler yapan çocuklar, Çankaya Belediyesi Park Bahçeler ve Fen İşleri Müdürlüğü bünyesindeki marangozların hazırladığı her türden tahta oyuncak ile marangozluk mesleğini ve bu mesleğin kendileri için önemini keşfetti. 

 

ANKARA BÜYÜKŞEHİR, BATIKENT REKREASYON ALANI'NIN AÇILIŞI İÇİN GERİ SAYIMA BAŞLADI ANKARA BÜYÜKŞEHİR, BATIKENT REKREASYON ALANI'NIN AÇILIŞI İÇİN GERİ SAYIMA BAŞLADI

 

Kaynak: anka