(ANKARA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Yankı Bağcıoğlu, 2 Haziran Pazar günü sandık başına gidecek Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde seçim çalışması yaptı. Bağcıoğlu'na, CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, ilçe başkanları ve yöneticiler eşlik etti. Bağcıoğlu, "2 Haziran'da tekrarlanacak seçimde Pınarbaşı halkı daha büyük farkla Deniz Yağan'ın hakkını teslim edecek ve kendisini hak ettiği belediye başkanlığı makamına taşıyacaktır. Buna inancımız tamdır" dedi.

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda günün sonuçları 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda günün sonuçları

CHP, 2 Haziran 2024 tarihinde yenilenecek olan Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesi Mahalli İdareler Genel Seçimleri için hazırlıklarını sürdürüyor. CHP, seçim çalışmaları kapsamında ilçeye bir ziyaret daha gerçekleştirdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yankı Bağcıoğlu,  partisinin ilçe başkanlığını ziyarettte yaptığı konuşmada,  YSK'nın yenilenmesine karar verdiği Pınarbaşı'daki seçimlerde CHP'nin hak ettiği sonucu alacağına inandığını belirtti. Bağcıoğlu, şöyle konuştu:

"Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir ve milletin iradesinin üzerinde hiçbir irade yoktur. 31 Mart'ta Pınarbaşı halkı özgür iradesiyle Deniz Yağan'ı Belediye Başkanı olarak seçmiş, ancak seçmen iradesi yok sayılmıştı. 2 Haziran'da tekrarlanacak seçimde Pınarbaşı halkı daha büyük farkla Deniz Yağan'ın hakkını teslim edecek ve kendisini hak ettiği belediye başkanlığı makamına taşıyacaktır. Buna inancımız tamdır."

Ziyaretin ardından Bağcıoğlu ve beraberindeki heyet, Pınarbaşı Şehitliği'ni ziyaret etti. Şehitlikte saygı duruşunda bulunan heyet, dualar okudu. Ziyaret sonrasında Bağcıoğlu, Pınarbaşı halkıyla bir araya gelerek vatandaşlarla sohbet etti ve Belediye Başkan adayı Deniz Yağan’a destek istedi.

 

Kaynak: anka