(AYDIN) - Çine Belediyesi Veterinerlik İşleri Birimi, sokak hayvanlarıyla ilgili ihbarları değerlendirerek, can dostların yanında oluyor. 

Hayvansever vatandaşlardan gelen ihbar ve talepleri anında değerlendiren Çine Belediyesi ekipleri, sokak hayvanlarının muayene ve tedavilerini titizlikle yapıyor. Can dostların aşı ve bakımlarını gerçekleştiren Veterinerlik İşleri Birimi, 'Kısırlaştır, Aşılat, Yaşat' politikasıyla sokak hayvanlarının kısırlaştırma işlemlerini de yaparak kontrolsüz üremelerinin önüne geçiyor.

1 YILDA 230 CAN DOST KISIRLAŞTIRILDI

Didim Belediye Başkanı Gençay, Altınkum’da vatandaşlarla bir araya geldi Didim Belediye Başkanı Gençay, Altınkum’da vatandaşlarla bir araya geldi

Çine Belediyesi Veteriner hekimleri, son bir yılda 162 köpek, 82’si kedi olmak üzere toplamda 230 sokaktaki can dosta kısırlaştırma işlemi uyguladı. Tedavi sonrası sağlığına tekrar kavuşan can dostlar sahiplendirildi ya da doğal ortamına bırakıldı. Veteriner hekimler, kısırlaştırma işleminin kontrolsüz üremenin önüne geçilmek için yapıldığının bilgisini vererek vatandaşların sokak hayvanlarıyla ilgili her türlü talep ve öneri için kendilerine 0256 711 38 38 numaralı telefondan ulaşabileceklerini bildirdi.

Sokak hayvanlarının sahipsiz olmadığını belirten Belediye Başkanı Mehmet Kıvrak, “Veterinerlik İşleri Birimi’miz sokak hayvanlarımız için gerekli tüm çalışmaları yürütüyor. Biz de attığımız adımlar ve gerçekleştireceğimiz projelerle can dostlarımızın yanında olacağız” diye konuştu.

 Kaynak: anka