NAMIK TAN’DAN BAKAN ÖZDEMİR GÖKTAŞ’A: “'KADININ ‘BEYANI ESASTIR’ İFADESİNİN ‘KANITI ESASTIR’ İLE DEĞİŞTİRİLMEDEN ÖNCE SİZDEN VE BAKANLIK UZMANLARINDAN GÖRÜŞ ALINDI MI, ALINDIYSA TUTUMUNUZ NE OLMUŞTUR?" NAMIK TAN’DAN BAKAN ÖZDEMİR GÖKTAŞ’A: “'KADININ ‘BEYANI ESASTIR’ İFADESİNİN ‘KANITI ESASTIR’ İLE DEĞİŞTİRİLMEDEN ÖNCE SİZDEN VE BAKANLIK UZMANLARINDAN GÖRÜŞ ALINDI MI, ALINDIYSA TUTUMUNUZ NE OLMUŞTUR?"

Cuma hutbesinde Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e yer vermeyen Diyanet, sosyal medya hesabından “anma mesajı” yayınladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı, bugün yayınladığı cuma hutbesinde Türkiye'nin dört bir yanında 85. ölüm yıl dönümü sebebiyle anma törenleri gerçekleştirilen Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e yer vermemişti. Başkanlık, X'ten (Twitter) Atatürk için “anma mesajı” paylaşarak 10 Kasım'ı hatırladı. Paylaşılan mesaj şöyle:

“Kuruluşunun 100'üncü yıldönümüne eriştiğimiz cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatınin 85'inci ylında saygı ve minnetle yâd ediyoruz. Büyük fedakârlıklarla bizlere emanet edilen cennet vatanımızı ve değerlerimizi güçlendirerek geleceğe tașımayı, kahraman ecdadımıza ve şanlı tarihimize karşı vefa borcu olarak görüyoruz. Onurlu bir mazinin evlatları olarak bugün bizlere düşen medeniyet değerlerimizi ihya etmek; devletimizin bekası ve milletimizin refahı için var gücümüzle çalışarak ecdadımızın tertemiz mirasını yarınlara taşımaktır.”