Darüşşafaka Cemiyeti, 161 yıldır "Eğitimde Fırsat Eşitliği" misyonu ve verdiği nitelikli eğitimle çocukların hayallerini gerçeğe dönüştürmeye devam ediyor. Annesi veya babası hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, yetenekli öğrencilere 8 yıl boyunca tam burslu, yatılı, nitelikli eğitim olanağı tanıyan Darüşşafaka Cemiyeti, ‘Ramazan Bayramı Tebrik Sertifikaları’yla bu misyona katkıda bulunmak isteyen hayırseverleri desteğe davet ediyor.

Kurulduğu 1863 yılından bu yana nitelikli eğitimle yaşamları değiştiren Darüşşafaka Cemiyeti, anne ve/veya babası hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz öğrencilere kucak açıyor.  Varlığını hayırseverlerin bağışlarıyla sürdüren Darüşşafaka Cemiyeti, daha çok hayata dokunmak, daha çok çocuğu hayallerine kavuşturmak amacıyla hazırladığı basılı ve e-sertifika seçenekleri ile Ramazan Bayramı’nda çocukları mutlu etmek isteyen bağışçılara anlamlı bir hediye alternatifi sunuyor.

Türkiye’de yardımlaşma ve dayanışmanın sembollerinden biri olan Darüşşafaka Cemiyeti’nin, bağışçıların destekleriyle Türkiye’nin yarınlarına yön verecek nesilleri yetiştirdiğini hatırlatan Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç, şunları söyledi:

“161 yıldır  Darüşşafaka çatısı altında yanan eğitim meşalesini söndürmeyen hayırsever milletimiz bu bayram da sevdiklerinin, çalışanlarının, iş ortaklarının Ramazan Bayramı’nı Darüşşafaka’mızın bayram tebrik sertifikasıyla kutlayarak, öğrencilerimizin eğitim yolculuklarına destek olabilirler. Bu bayram, sizlere ve sevdiklerinize mutluluk getirirken, bir yandan da bir çocuğun eğitim yolculuğunda ona umut olabilir. Darüşşafaka'nın eğitim ateşini daha da güçlü kılacak her türlü desteğiniz, bu bayramda da çocuklarımız için en değerli hediye olacak.” 

Ramazan Bayramı sertifikaları ve hediye seçenekleri, Darüşşafaka Cemiyeti’nin https://www.darussafaka.org/bagis?c=bayram-bagisi adresine tıklayarak seçilebilecek. 

DARÜŞŞAFAKA HAKKINDA 

Türkiye’nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşlarından biri olan Darüşşafaka Cemiyeti; annesi ve/ veya babası hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz ve yetenekli öğrencilere kaliteli eğitim olanağı tanıyarak onların yaşamlarını değiştiriyor. “Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonuyla 1863 yılından bu yana çalışan Cemiyet, bugüne kadar binlerce çocuğun Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda çağdaş koşullarda okumasını ve yükseköğrenimleri esnasında burs almasını sağladı. Tarihi boyunca ülkenin gelişiminin bireylerin gelişmesine paralel olacağı ilkesiyle hareket eden ve “eğitimle değişen yaşamlar” misyonunu benimseyen Cemiyet, 10 yaşında ailelerinden emanet aldığı çocukların; Atatürk ilkelerine bağlı, yaşam boyu öğrenen, araştıran, sorgulayan, çağdaş, öz güven sahibi ve topluma karşı sorumlu bireyler olarak yetişmesini sağlıyor.  

ZAFER PARTİLİ ESMAÜL HÜSNA ASLAN’DAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A: “KAÇAK GÖÇMENLERE O PARAYI HARCAMASAN EMEKLİLERE BUGÜN 40 BİN LİRA ZAM YAPABİLİRDİN” ZAFER PARTİLİ ESMAÜL HÜSNA ASLAN’DAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A: “KAÇAK GÖÇMENLERE O PARAYI HARCAMASAN EMEKLİLERE BUGÜN 40 BİN LİRA ZAM YAPABİLİRDİN”

Bugün Türkiye’nin dört bir yanından sınavla belirlenen bine yakın öğrenci, İstanbul Maslak’taki Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda 8 yıl boyunca tam burslu ve yatılı okuyor. Yabancı dil ağırlıklı kaliteli bir eğitim sürecinden geçen öğrenciler, sosyal ve kültürel anlamda da tam donanımlı bireyler olarak yetişiyor. 

Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremlerin ardından bölgedeki annesi veya babası hayatta olmayan öğrenciler için ek kontenjan oluşturan ve 2023-2024 ders yılında deprem bölgesinden 100 öğrenciye Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda tam burslu, yatılı, nitelikli eğitim olanağı tanıyan Cemiyet, ayrıca bölgedeki 100 öğrenciye de uzaktan eğitim ve burs desteği sağladı.

2015 yılında Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konseyi (ECOSOC) tarafından Özel Danışmanlık Statüsü’ne layık görülen Darüşşafaka Cemiyeti, yine Birleşmiş Milletler’in en büyük sosyal sorumluluk projelerinden biri olan UN Global Compact üyesidir. 2013 yılında kurumsal yönetim derecelendirme çalışması yaptırarak yönetiminin şeffaflığını, hesap verebilirliğini ve sürdürülebilirliğini belgeleyen ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka Cemiyeti; 2021’de notunu 9,74’e, 2022’de 9,77’ye ve 2023 yılında 9.80’e yükseltmiştir. 

Kaynak: anka