(ANKARA) - Dışişleri Bakanlığı, BM Genel Kurulu’nun, Filistin’in BM üyeliğini içeren karar tasarısını kabul etmesine ilişkin, “Bu karar, uluslararası toplumun ezici çoğunluğunun, Filistin halkının kendi devletine sahip olma hakkına ve iki devletli çözüme verdiği güçlü desteği bir kere daha ortaya koymuştur” açıklamasını yaptı.

Dışişleri Bakanlığı, BM Genel Kurulu’nun, Filistin’in BM üyeliğini içeren karar tasarısını kabul etmesine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Bakanlığın açıklaması şöyle:

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI, REİSİ'Yİ ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARINA DESTEK İÇİN HAREKETE GEÇTİ DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI, REİSİ'Yİ ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARINA DESTEK İÇİN HAREKETE GEÇTİ

“BM Genel Kurulu'nun, Filistin'in BM çalışmalarına daha geniş haklar ve ayrıcalıklarla katılımına olanak sağlayacak kararını memnuniyetle karşılıyoruz. Bu karar, uluslararası toplumun ezici çoğunluğunun, Filistin halkının kendi devletine sahip olma hakkına ve iki devletli çözüme verdiği güçlü desteği bir kere daha ortaya koymuştur. Bu vesileyle, tüm uluslararası toplumu İsrail’in Gazze’de uyguladığı vahşeti durdurmak için somut adımlar atmaya ve Filistin Devleti’ni tanımaya çağırıyoruz.”

 

 

Kaynak: anka