Batman’da bazı bölgeler 15 gün süreyle ‘geçici askeri güvenlik bölgesi’ ilan edildi Batman’da bazı bölgeler 15 gün süreyle ‘geçici askeri güvenlik bölgesi’ ilan edildi

Haber: İLEYDA ÖZMEN / Kamera: MEHMET MEHMETLİOĞLU

(ANKARA) - Edirne Belediye Başkanı Filiz Gencan Akın, "Ulaşımla ilgili hem taksici esnafımıza hem servis araçlarına hem de toplu ulaşım sistemine zam yapmak durumunda kaldık. Keşke ülkedeki ekonomik koşullar böyle olmasaydı da biz de bu kararı almak zorunda kalmasaydık. Önümüzdeki günlerde projelerimiz ve vaatlerimiz arasında indirim talebi vardı, onu da gerçekleştireceğiz" dedi. 

Edirne Belediye Başkanı Akın, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) başkanlık seçimi için CHP Genel Merkezi'nde yapılan toplantı öncesinde ANKA Haber Ajansı'na değerlendirmelerde bulundu. Başkan Akın, şunları kaydetti:

“31 Mart seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin kazanmış olduğu başarıyla beraber belediyelerimiz çoğunlukta, muhtemelen de seçimlerimiz lehimize sonuçlanacak o yüzden çok mutluyuz. İki aylık süreç içerisinde yoğun bir şekilde çalışmalarımızı sürdürdük. Projelerimizi gerçekleştirmek için hızla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hem sosyal belediyecilikle ilgili hem altyapı ve üstyapı ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Hiç hız kesmeden, an dahi kaybetmeden sürekli çalışmalarımıza devam ediyoruz. Gayet iyi gidiyoruz.”

Akın, Edirne Belediye Meclisi'nde dün alınan taksi ve servislere yüzde 50, toplu ulaşım araçlarına yüzde 37 zam kararı ile ilgili de şunları söyledi:

“Ulaşımla ilgili hem taksici esnafımıza hem servis araçlarına hem de toplu ulaşım sistemine zam yapmak durumunda kaldık. Malum ekonomik gerekçelerle esnaf çok sıkıntılı bir durumdaydı. Bu zamları da en makul seviyede hem vatandaşı mağdur etmeyecek hem de esnafı yok etmeyecek şekilde, sürdürülebilir olması için böyle bir karar almak durumunda kaldık. Keşke ülkedeki ekonomik koşullar böyle olmasaydı da biz de bu kararı almak zorunda kalmasaydık. Önümüzdeki günlerde projelerimiz ve vaatlerimiz arasında indirim talebi vardı, onu da gerçekleştireceğiz.”

 

 

Kaynak: anka