İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Beykoz Belediyesi, ilçenin sorunlarına ortak çözüm üretmek için buluştu İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Beykoz Belediyesi, ilçenin sorunlarına ortak çözüm üretmek için buluştu

(BALIKESİR) - Edremit Belediyesi, kent genelinde kurulan pazar yerlerinde vatandaşların huzur ve güven içinde alışveriş yapabilmeleri için denetimlerini sıklaştırdı. 

Edremit Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından yapılan denetimlerde, pazar yerlerindeki tezgah düzeni, tartıların doğruluğu ve ürünlerin fiyat etiketlerinin kontrolü gerçekleştiriliyor. Özellikle tezgahlar arasındaki mesafelerin gelip geçişe uygun olması, doğru tartım yapıp yapılmadığı ve fiyat etiketlerinin doğruluğu konularında detaylı incelemeler yapılıyor. 

Denetimler sonucunda kurallara uymayan esnaf uyarılırken, pazar yerlerine kurulan tartı kontrol noktaları sayesinde vatandaşlara da alışverişlerinde kolaylık sağlanıyor. Bu noktalarda, alınan ürünlerin kilogramlarının kontrol edilebilmesi imkanı doğuyor. 

Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş, hem esnafın hem de vatandaşların güvenli ve huzurlu bir alışveriş ortamına sahip olmalarını sağlamak için denetimlere devam edeceklerini belirtti. 


Kaynak: anka