Polis emeklileri de ek gösterge mağduru oldukları için maaşlarının asgari ücretin altında kalmasından yakınıyor. Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği Denizli Şube Başkanı Sinan Aldan “Aynı ekip otobüsüne bindiğimiz, beraber şehit, beraber gazi olduğumuz; aynı göreve gittiğimiz abilerimiz ortaokul, lise mezunu olduğu için bu kapsam dışında bıraktılar… Bu abilerimiz 11 bin lira parayla kaldılar. Yeni gelen zamla da 16 bin lira gibi maaş alacaklar" dedi. 

TBMM Başkanvekili CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Denizli’de Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği’ni dün ziyaret etti. Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği Denizli Şube Başkanı Sinan Aldan 3600 ek göstergeye tabi olan emekli polis memurlarının maaşının asgari ücrette eşitlenmesine tepki gösterdi.

“ELİME GEÇEN MAAŞ 14 BİN 500. BUNU DEVLETİMİZ REVA GÖRÜYORSA BU HÜKÜMETE SÖYLEYECEK BİR ŞEY BULAMIYORUM”

Bir emekli memur, “Ben 4’ün 3’ünden emekli bir devlet memuruyum. Yıllarca Türkiye’nin her yerinde gezdim, memurluk yaptım. Ama şu anda elime geçen maaş 14 bin 500. Bunu devletimiz reva görüyorsa bu hükümete söyleyecek bir şey bulamıyorum” dedi.

JANDARMAYLA ARADA 600 GÖSTERGE FARKI VAR

Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği Denizli Şube Başkanı Sinan Aldan ise şunları söyledi:

“Bizim en büyük sıkıntılarımız polis emeklileri olarak 3600’de yapılan adaletsizlik. Aynı ekip otobüsüne bindiğimiz, beraber şehit, beraber gazi olduğumuz; aynı göreve gittiğimiz abilerimiz ortaokul, lise mezunu olduğu için bu kapsam dışına bıraktılar. Maaşımız yüksek olmasına rağmen bu abilerimiz 11 bin lira parayla zamla kaldılar. Yeni gelen zamla da 16 bin lira gibi maaş alacaklar. Neredeyse asgari ücrete eşitlendi. Vatan için canını hiçe sayan, Türkiye’nin her yerinde çalışan arkadaşlarımıza görülen büyük bir haksızlık. Bir an önce bunun düzeltilmesini talep ediyoruz. Aynı bakanlığa, İçişleri Bakanlığı'na bağlı olduğumuz jandarmanın ek göstergesi 4200 olmasına rağmen, bizlerin üniversite mezunlarının 3600'de sabit kaldı. Bizlerin tahsil gözetmeksizin bir kereye mahsus, tüm arkadaşlarımızın 4200 ek gösterge olmasını talep ediyoruz."

SANCAKTEPE'DE KONUŞAN İMAMOĞLU: "2019’DAKİ RAKİBİM BİNALİ YILDIRIM’DAN DAHA MEMNUNDUM ŞİMDİKİ RAKİBİM DAHA İLK GÜNLERDE İFTİRALAR UYDURMAYA BAŞLADI" SANCAKTEPE'DE KONUŞAN İMAMOĞLU: "2019’DAKİ RAKİBİM BİNALİ YILDIRIM’DAN DAHA MEMNUNDUM ŞİMDİKİ RAKİBİM DAHA İLK GÜNLERDE İFTİRALAR UYDURMAYA BAŞLADI"

 

Kaynak: anka