Ege Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (ESİAD) ile İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu, gençlerin iş hayatına daha etkin hazırlanmasını amaçlayan iş birliği protokolünü yeniledi. 

Yükseköğretimde eğitim programlarının içeriğinin geliştirilmesini ve staj alanlarında iş birliğini öngören iş birliği protokolü, ESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Zorlu ve İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Derman Küçükaltan tarafından imzalandı. 

İETT ARAÇLARI BÖYLE TEMİZLENİYOR İETT ARAÇLARI BÖYLE TEMİZLENİYOR

Protokol çerçevesinde, farklı programlarda eğitim gören öğrencilere ESİAD üyelerinin iş yerlerinde staj imkanı sunulacak. Ayrıca iş dünyasının beklentileri doğrultusunda İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu’nun eğitim müfredatında yapılacak değişiklik önerileri protokol kapsamında paylaşılacak. 

ESİAD BAŞKANI SİBEL ZORLU: MESLEKİ EĞİTİM, İŞ BİRLİĞİ İLE GÜÇLENMELİ 

İzmir’de nitelikli ara eleman bulmanın zorluklarına dikkat çeken ESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Zorlu, mesleki eğitimin güçlendirilmesi ve iş birliğiyle desteklenmesinin, bu açığı kapatmanın anahtarı olduğunu vurguladı. Zorlu, ESİAD olarak gençlerin staj ve istihdam olanaklarına erişimini sağlamayı ve mesleki eğitimin geliştirilmesine katkıda bulunmayı hedeflediklerini ifade etti. 

İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Derman Küçükaltan ise yüksekokul olarak sektör ihtiyaçlarına uygun programlar geliştirdiklerini ve bu doğrultuda sürekli güncelleme çalışmalarına önem verdiklerini belirtti. Küçükaltan, ESİAD ile yapılan iş birliğiyle 2022-2023 eğitim dönemine hazırlık amacıyla gerçekleştirilen çalışmalarda ESİAD'ın görüşlerinden yararlandıklarını kaydetti.

Kaynak: anka