(ESKİŞEHİR) - 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikler ile kutlanacak. Etkinlikler kapsamında Porsuk Çayı’nda Fener Alayı düzenlenecek.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi (EBB), Atatürk’ün gençliğe armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda düzenleyeceği etkinlikler ile bayramın coşkusunu kente yayacak. 

Kutlamalar çerçevesinde 19 Mayıs Pazar günü saat 11.00’de Adalar mevkiinde başlayacak Spor Şenliği’nde 12.00 ve 17.00 saatleri arasında stantlar açılacak; şişme oyun alanları, geleneksel yakan topun dijital versiyonu “Hado” oyunu ve çeşitli spor alanları Eskişehirlilerle buluşacak. Aynı gün 15.00 ve 17.00 saatlerinde “Dans Etkinlikleri” ile 21.00 ve 22.30 saatlerinde “Gençlik Konserleri” düzenlenecek.  

Bir diğer bayram etkinliğinde ise saat 12.00’de Hayvanat Bahçesi Şube Müdürlüğü ETİ Sualtı Dünyası’nda “Tünel Akvaryum Sualtı Bayrak Açma Töreni” olacak. Kentpark At Bakım ve Binicilik Tesisleri’nde ise saat 14.00’te “At Biniş Gösterisi” yapılacak. 

Ardahan Baro Başkanı Murat Yolcu'dan 'darp' iddiası: "Konunun adli ve idari yönden takipçisi olacağız" Ardahan Baro Başkanı Murat Yolcu'dan 'darp' iddiası: "Konunun adli ve idari yönden takipçisi olacağız"

“Durgunsu Kano Gençlik Kupası Yarışları” saat 11.00’de Porsuk Çayı’nda başlayacak ve saat 15.00’e kadar devam edecek. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı Tiyatro Sahnesi’nde saat 18.00’de “Hapşırık” adlı gençlik sahnesi oyunu sergilenecek. 

19 Mayıs’ta saat 19.30’da DJ Baran Zengin performans sergileyecek; saat 20.30’da da Köprübaşı iskeleden başlayacak teknelerle Fener Alayı düzenlenecek. Etkinlikler saat 21.00’de “Sahibinden” grubunun sahnesiyle devam edecek. Kaynak: anka