Eskişehir Tepebaşı Belediyesi’nin Güllük Mahallesi’nde yapımına başladığı Belde Evi tamamlandı. Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Güllük Mahallesi’nde  hizmete açılacak Belde Evi’nde incelemelerde bulundu.

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi’nin Güllük Mahallesi’nde yapımına başladığı Belde Evi'nin tamamlanmasının ardından Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Belde Evi’nde incelemelerde bulundu.

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç da yapımı tamamlanan merkeze giderek, çalışmaları yerinde inceledi. Yetkililerden çalışmalar hakkında bilgiler alan Başkan Ataç, binanın kullanım alanlarını gezdi. İnceleme sonrasında değerlendirme yapan Başkan Ataç, “Belde Evlerimizin ilkini 2001 yılında Fevzi Çakmak'ta açmıştık. Biz belediyeciliğe ‘Merkeze değil, herkese hizmet’ ilkesi ile bakıyoruz.  Bir aile sıcaklığının yaşandığı Belde Evleri, kadınlarımızın kendi evidir. Bu projeyi, gününü evde geçiren Eskişehirli kadınların evlerinden çıkarak sosyalleşmesi ve kendisini geliştirmesi gerektiği fikrinden hareketle hayata geçirdik. Belde Evleri, her mahalleden insanımızın talep ettiği bir hizmet haline geldi. Biz de zamanla sayılarını daha da artırmayı ve daha çok vatandaşımıza Belde Evi sıcaklığını ulaştırmayı hedefledik. Güllük Mahallesi sakinleri de Belde Evi için yoğun talep gösterdiler. Umuyorum ki kısa bir süre içerisinde vatandaşımıza hizmet vermeye başlayacak” dedi.

TOPLAM ALAN 160 METRE KARE

Güllük Mahalle Muhtarı Tülay Çelt de mahalleye kazandırılan Güllük Belde Evi’nden dolayı Başkan Ataç’a teşekkürlerini iletti. 2001 yılında hayata geçirilen ve 22. yılına giren Belde Evlerinin sayısı Güllük Belde Evi ile birlikte 26 olurken, 11 Deneyimli Kafe de Tepebaşı halkına hizmet veriyor. Yapımı tamamlanan ve önümüzdeki günlerde hizmete açılarak olan Güllük Belde Evi’nde hem yetişkinler hem de çocuklar için kurslar düzenlenecek. Toplam 160 metrekare alandan oluşan Belde Evi’nde 2 eğitim odası, 1 salon ve 1 veranda yer alıyor.

 

Kaynak: anka