Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübünün Paralimpik Takımının milli yüzücüleri Sümeyye Boyacı ile Baran Doruk Şimşek, 7-12 Kasım günlerinde Mısır’da düzenlenen “World Paraswimming World Series” yarışlarından 5 madalya ile döndü.

KARŞIYAKA BELEDİYESİ BAŞKAN YARDIMCISI GÜNEY TEMİZ, BORNOVA BELEDİYESİ ADAY ADAYI OLDU KARŞIYAKA BELEDİYESİ BAŞKAN YARDIMCISI GÜNEY TEMİZ, BORNOVA BELEDİYESİ ADAY ADAYI OLDU

Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübünün birçok branşta ulusal ve uluslararası alanda büyük başarılara imza atan sporcuları Eskişehir’in ve ülkenin gururu olmaya devam ediyorlar.

Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübünün Paralimpik Takımının milli yüzücüleri Sümeyye Boyacı ile Baran Doruk Şimşek, 7-12 Kasım günlerinde Mısır’ın Başkenti Kahire’de düzenlenen World Paraswimming World Series yarışlarında da önemli başarılar elde ettiler.

Düzenlenen yarışlarda Sümeyye Boyacı 50 metre sırt üstü yarışlarında altın, 50 metre kelebek yarışlarında gümüş, 200 metre yarışlarında ise bronz madalya kazandı. Diğer bir sporcumuz Baran Doruk Şimşek de sırt üstü 50 metre genelde bronz, gençlerde altın, 50 metre kelebekte genelde ve gençlerde bronz madalya kazandı.

Daha önce 2024 Olimpiyat Oyunları’na katılmaya hak kazanan Sümeyye Boyacı, Kahire’de düzenlenen yarışlarda A Barajı’nı geçerek olimpiyatlarda iddialı olduğunu gösterirken, Baran Doruk Şimşek de organizasyonun en değerli genç sporcusu seçildi.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Sümeyye ve Baran Doruk’u kutlayan Başkan Büyükerşen, “Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübümüzün paralimpik milli sporcuları Sümeyye Boyacı ve Baran Doruk Şimşek, 7-12 Kasım tarihlerinde Mısır’ın Başkenti Kahire’de düzenlenen World Paraswimming World Series Yarışlarından 5 madalya ile dönerek bizlere büyük bir gurur yaşattılar. Ayrıca Baran organizasyonun en değerli genç sporcusu seçildi. Sizlerle gurur duyuyoruz evlatlarım. Gözlerinizden öpüyorum!” dedi.