Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Yenimahalle Belediyesi Sadri Alışık Konservatuarı’nda eğitim alan öğrencilerin mezuniyet oyunu Tartuffe’ü izleyerek genç yeteneklerin mezuniyet sevincine ortak oldu.

Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi Yıldız Kenter Salonu’nda sahnelenen oyunu Başkan Yaşar’ın yanı sıra CHP Antalya Milletvekili Sururi Çorabatır, Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, oyuncu Sadri Alışık, belediye meclis üyeleri, Sadri Alışık Konservatuarı eğitmenleri ve çok sayıda tiyatrosever izledi.

Genç yetenekler, Fransız yazar Molière’in yazdığı ve Şair Orhan Veli Kanık’ın çevirdiği Tartuffe oyununu sahneledi. Zengin bir ailenin evine yardımcı olarak yerleşerek yaptığı oyunlarla evin yönetimini ele geçirmeye çalışan sahtekar Tartuffe’ün, hem kendisinin hem de ailesinin başına açtığı işler genç tiyatrocuların mizahi ile seyirciye aktarıldı.

"YENİMAHALLE KENT TİYATROSU KURACAĞIZ"

AKHİSAR BELEDİYE BAŞKANI DUTLULU: “BİZE OY VERSİN VEYA VERMESİN HANGİ MAHALLENİN NE İHTİYACI VARSA KARŞILAMAK İÇİN CANLA BAŞLA ÇALIŞTIM” AKHİSAR BELEDİYE BAŞKANI DUTLULU: “BİZE OY VERSİN VEYA VERMESİN HANGİ MAHALLENİN NE İHTİYACI VARSA KARŞILAMAK İÇİN CANLA BAŞLA ÇALIŞTIM”

Oyun öncesinde katılımcılara ve genç tiyatroculara seslenen Yaşar, “Yenimahalle Belediyesi olarak her zaman sanata ve sanatçıya saygılı olduk. Çünkü sanat, kültür bu ülke için çok önemli. Bizi birbirimize bağlayan, kardeşliğimizi pekiştiren, eleştiren ve öğreten bir yaşamın parçasıdır sanat. Göreve geldiğimiz gün Yenimahalle Belediyesi’nin bir küçük tiyatro salonu bulunmaktaydı. Bugün 7 ayrı tiyatro salonumuz bulunmaktadır. Her bölgemizde sanat ve kültür için salon konumlandırdık. Önümüzde ki dönem Yenimahalle Kent Tiyatrosunu da kuracağız. Yenimahalleliler sanattan uzak kalmasın düşüncesiyle sanatın bütün dallarına ayrı şekilde değer veriyoruz. Konservatuarımız 5 yılda 60 tiyatro oyuncusunun yetişmesine ve sanat camiasına katılmasına olanak sağladı. Sadri Alışık Konservatuarı’nda eğitim veren hocalarımıza ve bu kurumda eğitim alarak başarılı olan tüm öğrencilerimize yürekten kutluyorum” dedi.

Kaynak: anka