Fethiye, Avrupa’nın en büyük turizm fuarlarından olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’ndaki (EMITT) yerini almak için hazırlıklarını tamamladı.

Bu yıl 6 ile 9 Şubat günleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek EMITT’te, Fethiye standı 7. salonda görücüye çıkacak. Fuarda, Fethiye Belediyesi ile birlikte ilgili oda ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ve turizm sektörünün temsilcileri de yer alacak. Fuarda, bölgenin doğal, tarihi ve kültürel zenginliklerinin yanı sıra farklı turizm alternatifleri tanıtılacak. Fethiye standının ziyaretçileri VR gözlükle Babadağ'dan yamaç paraşütü deneyimi yaşayacak.

Organizasyon kapsamında Fethiye standında 7 Şubat 2024 Çarşamba günü saat 14.30’da kokteyl verilecek.

SEFERİHİSAR BELEDİYESİ, ORHANLI'DA YAPIMI TAMAMLANAN SOSYAL TESİSİ HİZMETE AÇTI SEFERİHİSAR BELEDİYESİ, ORHANLI'DA YAPIMI TAMAMLANAN SOSYAL TESİSİ HİZMETE AÇTI

Geçen yıl Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremleri nedeniyle gecikmeli olarak nisan ayında düzenlenen EMITT, zor koşullara rağmen, 40 bin civarında sektör profesyoneli ile dünyanın dört bir yanındaki tatil yerlerinin ve seyahat şirketlerinin sunduğu seyahat fırsatlarından faydalanmak isteyen turistleri ağırlamıştı. Fethiye ve Seydikemer’in tüm turizm paydaşlarıyla birlik ve beraberlik içinde temsil edildiği fuarda, Fethiye standı ile birlikte Seydikemer standı yoğun ilgi görmüştü. EMITT 2023’te Fethiye standı ayrıca “En İyi Stand Dekoru” ödülüne layık görülmüştü.

 

Kaynak: anka