SEYFİ ÇELİKKAYA

Yozgat’ta yarın tamamlanacak olan Serbest ve Grekoromen Stil Süper Ligi eleme müsabakalarını izlemek üzere gelen Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu, son iki yılda önemli başarılara imza attıklarını, Milli güreşçi Rıza Kayaalp’in de 2024 Paris Olimpiyat Oyunları'nda olimpiyat şampiyonluğuna ulaşacağını söyledi.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu, iki yıl içinde 13 Avrupa şampiyonu, 6 dünya şampiyonu, iki Avrupa şampiyonu, takım halinde bir de dünya şampiyonluğu kazandıklarını, bu başarıya yenilerini ekleyerek yollarına devam edeceklerini söyledi. Yozgat Rıza Kayaalp Spor Salonu’nda devam eden ve yarın tamamlanacak olan Süper Lig Serbest ve Grekoromen Güreş Müsabakalarını takip etmek üzere Yozgat’a gelen Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu, Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan’a organizasyona ev sahipliği yapması nedeniyle plaket verdi. Eroğlu, daha sonra yaptığı değerlendirmede, "İç Anadolu özellikle Yozgat bizim için çok önemli. Güreşin gelişmesi için önemli. Yeni Rıza Kayaalpler’in Türk güreşine kazandırılması için önemli" dedi.

TÜRK METAL, İZMİR'DE DE MESS'İ PROTESTO ETTİ: "ARTIK DAYANACAK GÜCÜMÜZ KALMADI, MÜZAKEREYİ BİTİRMEK İSTİYORUZ” TÜRK METAL, İZMİR'DE DE MESS'İ PROTESTO ETTİ: "ARTIK DAYANACAK GÜCÜMÜZ KALMADI, MÜZAKEREYİ BİTİRMEK İSTİYORUZ”

"TÜRK GÜREŞİ ŞANLI YÜRÜYÜŞÜNE DEVAM EDECEK"

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu, "İki yıl içinde 13 Avrupa şampiyonu, 6 dünya şampiyonu, 2 Avrupa şampiyonu takım halinde, bir de takım halinde dünya şampiyonluğu kazanmış bir federasyonuz. Aynen Yaşar Doğu ruhuyla bundan sonra da Rıza Kayaalp ruhuyla, Taha Akgül ruhuyla, Mahmut Demir ruhuyla, Mehmet Akif ruhuyla Türk güreşi şanlı yürüyüşüne devam edecek. Bizler de yönetim olarak, yöneticiler olarak bunun takipçileri olacağız" diye konuştu.

"KAYAALP’İN, OLİMPİYAT ŞAMPİYONU OLMADAN GÜREŞİ BIRAKMASI BİZİ GERÇEKTEN ÜZER"

Dünya ve Avrupa Şampiyonu Rıza Kayaalp’in Paris’te yapılacak olimpiyatlarda altın madalya kazanacağına inandığını vurgulayarak, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Türk güreşinde 5 dünya şampiyonu olmuş, 12 Avrupa Şampiyonu olmuş, altın adam Rıza Kayaalp. Rıza Kayaalp’in, Olimpiyat şampiyonu olmadan güreşi bırakması bizi gerçekten üzer, kırar, incitir. Onun canı sağ olsun ama ben inanıyorum ki iyi hazırlanmış bir Rıza Kayaalp, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları'nda ülkemize ve Yozgat'a olimpiyat şampiyonluğu getirecek. Olimpiyat oyunlarında, bundan önceki olimpiyat oyunlarında olduğu gibi, 104 madalyanın 66 tanesi Türk güreşinden, olimpiyat oyunlarında. Bunun biliyorsunuz 29 altını Türk güreşinden. Biz inşallah Türk güreşi olarak yine beklenen, umulan bir federasyon olarak görevimizi yapmaya devam edeceğiz."