Pazarlama, reklam ve iletişim sektörünün en yaratıcı ve etkili projelerinin ödüllendirildiği "Felis Ödülleri" sahiplerini buldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Şehir Hatları da restore edilen Kızıltoprak Vapuru’yla ödüle layık görüldü.

İBB iştiraki Şehir Hatları’nın, İstanbul’un simge vapurlarından olan ancak uzun süredir atıl bir vaziyette bulunan Kızıltoprak Vapuru’nun restore edilerek yeniden seferlere çıkarılması projesi, MediaCat’in en yaratıcı ve etkili iletişim projelerini ödüllendirmek amacıyla bu yıl 18'incisini  düzenlediği PR Felis "Kamu İlişkileri Yönetimi" kategorisinde ödüle layık görüldü. 10 Kasım 2023 tarihinde Brand Week kapsamında Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen törende Şehir Hatları Genel Müdürü Sinem Dedetaş ve ekibi ödülünü aldı.

ÖZGÜR ÖZEL, ENVER SALİH DİNÇER İÇİN TAZİYE MESAJI YAYINLADI ÖZGÜR ÖZEL, ENVER SALİH DİNÇER İÇİN TAZİYE MESAJI YAYINLADI

"KIZILTOPRAK VAPURU PROJEMİZ, İSTANBUL'UN DENİZCİLİK TARİHİNE DUYDUĞUMUZ SAYGININ BİR İFADESİ"

Şehir Hatları Genel Müdürü Sinem Dedetaş, 2019’da göreve geldiğinden bu yana çevreci ve sürdürülebilir bir yaklaşımla deniz ulaşımını geliştirmek ve denizcilik kültürünü yaşatmak vizyonuyla çalıştıklarının altını çizerek, "Kızıltoprak Vapuru projemiz, sadece bir vapurun restorasyonu değil, aynı zamanda İstanbul'un denizcilik tarihine duyduğumuz saygının bir ifadesi. Bu sebeple bu ödül bizim için son derece anlamlı. Kültürel mirasımızı koruyarak İstanbullulara kaliteli ve güvenli deniz taşımacılığı sunma misyonumuzla çalışmalarımızı sürdüreceğiz" mesajını verdi.

TRABZON’DAN İSTANBUL’A UZANAN KÜLTÜR MİRASI

Uzun yıllar İstanbullulara hizmet veren Kızıltoprak Vapuru, 2010 yılında Trabzon Belediyesi’ne hibe edilmişti. Şehir Hatları tarafından restore edilip filoya kazandırılmak amacıyla alınan vapur, Trabzon’dan yüzerek 58 saatte dünyanın yaşayan ve üreten en eski tersanesi olan Haliç Tersanesi’ne getirildi. Burada restorasyon süreci tamamlandıktan sonra nisan 2023’te denizle buluşturularak yeniden İstanbulluların hizmetine sunuldu. Çevreci ve sürdürülebilir yaklaşımla tekrar hayata döndürülen Kızıltoprak Vapuru’nun filoya katılmasıyla Şehir Hatları’nın gemi sayısı 30’a ulaştı. Tüm bu süreç, Şehir Hatları tarafından belgeselleştirilerek kamuyla da paylaşıldı.