İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu (İKMYO), Terbay Makine AŞ ile eğitim iş birliği protokolü imzaladı. Protokol, mesleki eğitim ve staj imkanlarını artırmayı hedefiyor. 

BİRLİK VE DAYANIŞMA SENDİKASI’NDAN KANUN TEKLİFİNE TEPKİ: DÜZENLEME İLE CEZA, KESİNTİ VE KEYFİYET ARTACAK BİRLİK VE DAYANIŞMA SENDİKASI’NDAN KANUN TEKLİFİNE TEPKİ: DÜZENLEME İLE CEZA, KESİNTİ VE KEYFİYET ARTACAK

İKMYO, makine sektöründeki 70 yıllık tecrübesini ve uzmanlığını genç yeteneklerle buluşturmak amacıyla Terbay Makine AŞ ile protokol imzaladı. Protokol kapsamında, İKMYO öğrencilerine sektörel bilgi ve deneyim kazandırmak adına çeşitli eğitim etkinlikleri düzenlenecek. Ayrıca öğrencilere Terbay Makine'nin işyerlerinde staj yapma imkanı sağlanarak, teorik bilgilerini uygulamaya dönüştürme fırsatı sunulacak. 

“BU İŞ BİRLİĞİ İLE SEKTÖRE NİTELİKLİ İŞ GÜCÜ KAZANDIRMAK ADINA ÜZERIMİZE DÜŞEN SORUMLULUĞU YERİNE GETİRMİŞ OLACAĞIZ” 

İKMYO Müdürü Prof. Dr. Derman Küçükaltan, "Terbay Makine gibi köklü bir firmayla gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği, öğrencilerimize sektörel bilgi ve deneyim kazandırmak adına büyük bir adım. Terbay, genç yeteneklere sektörel tecrübelerini aktaracak, onların kariyer yolculuklarına katkı sağlayacak. Bu iş birliği ile sektöre nitelikli iş gücü kazandırmak adına üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmiş olacağız" dedi. 

İmzalanan protokolün her iki taraf için de uzun vadeli ve karşılıklı kazançlı sonuçlar doğurması beklenirken öğrencilerin sektöre daha donanımlı bir şekilde hazırlanmalarına önemli bir katkı sağlaması öngörülüyor. 

Kaynak: anka