ÇEŞME'DE GÜCÜCEK KOYU MÜCADELESİ SONUÇ VERDİ: BÖLGEYE, BEŞ YILDIZLI HALK PLAJI YAPILACAK ÇEŞME'DE GÜCÜCEK KOYU MÜCADELESİ SONUÇ VERDİ: BÖLGEYE, BEŞ YILDIZLI HALK PLAJI YAPILACAK

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybedenler için kentin 8 noktasında lokma ve helva dağıttı. Depremlerde Hatay’da şehit düşen piyade er Eren Taşkın için mahallesinde mevlit okutulurken, Eşrefpaşa Hastanesi’nde de anma töreni düzenlendi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 6 Şubat’ın birinci yıl dönümünde depremlerde yaşamını yitiren vatandaşları unutmadı. Bayraklı, Bornova, Buca, Çiğli, Gaziemir, Karabağlar, Karşıyaka ve Konak’ta 8 noktada lokma ve helva dağıtıldı. Deprem sırasında Hatay’da olan ve şehit düşen piyade er Eren Taşkın için mahallesinde mevlit okutulurken, Eşrefpaşa Hastanesi’nde de anma töreni düzenlendi.

Eşrefpaşa Hastanesi’ndeki anma töreni de poliklinik girişinde yapıldı. Başhekim Yavuz Uçar, Başhekim Yardımcısı Filiz Dağ, Başhekim Yardımcısı Gaffar Karadoğan ve hastane personelinin katıldığı anma töreninde konuşan Başhekim Yardımcısı Gaffar Karadoğan, şunları söyledi:

“Bu acının tek sebebi doğal afet değildi. Bilimden uzak yapılaşma ve bilimden uzak denetim. Vicdansız denetim. Bir daha böyle acılar yaşanmaması için yapılaşmanın ve denetimin bilimsel olması gerektiğini çok iyi biliyoruz. İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi olarak bizler her acıda olduğu gibi hem birilerini kurtarabilmek hem de geride kalanların acılarını paylaşabilmek, yardım eli uzatabilmek için Hatay’a, Maraş’a, Adıyaman’a, Osmaniye’ye aynı gün akın ettik. Bir hafta sonra bölgede Eşrefpaşa Sahra Hastanesi’ni kurduk. 8 hafta bölgede yaraları sarmaya çalıştık. Bizler her acıda dayanışmayı, yardımlaşmayı kendimize görev biliriz.”

Kaynak: anka