İzmir Barosu, Yargıtay'ın Anayasa Mahkemesi’nin cezaevindeki TİP Milletvekili Can Atalay hakkında verdiği ihlal kararını tanımaması ve AYM üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından Ankara'ya gelerek 'Yargıtay’a yürüyoruz' eylemine katılacak.

Ankara Barosu, Yargıtay'ın AYM'nin tutuklu milletvekili Can Atalay hakkında verdiği ihlal kararnı tanımayarak, AYM üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunmasına karşı 10 Kasım'da Yargıtay'a yürüyoruz' eylemi yapacak. Ankara Barosu, "Yargıtay'ın, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasını Tasfiye Etme Girişimine Karşı, Yargıtay’a yürüyoruz. Tüm meslektaşlarımızı ellerinde Anayasa ve sırtlarında cübbeleri ile yürüyüşe davet ediyoruz” açıklaması yaptı.

İzmir Barosu da ‘Yargıtay’a yürüyoruz’ eylemine katılacak. Ankara'ya gelerek Yargıtay'a yürümek isteyen Baro üyesi avukatlar bu akşam 21.00’e kadar başvuru yapıp gece 01.00’de de yola çıkacak.

BURHANETTİN BULUT, ÖZGÜR ÖZEL- FİNCANCI GÖRÜŞMESİNE İLİŞKİN YAPTIĞI HABER NEDENİYLE TRT’Yİ RTÜK’E ŞİKAYET ETTİ BURHANETTİN BULUT, ÖZGÜR ÖZEL- FİNCANCI GÖRÜŞMESİNE İLİŞKİN YAPTIĞI HABER NEDENİYLE TRT’Yİ RTÜK’E ŞİKAYET ETTİ

“HEP BİRLİKTE YARGITAY’A YÜRÜYORUZ”

İzmir Barosu’nun X (Twitter) hesabı üzerinden paylaştığı çağrı şöyle:

“Hep birlikte Yargıtay’a yürüyoruz! Yargıtay 3. Ceza Dairesi’nin; yargı eliyle yaptığı darbeyi protesto etmek üzere cübbelerimizle Yargıtay’a yürüyoruz. 10 Kasım 2023 Cuma gece yarısı saat 01.00’de yola çıkıyoruz. Ankara’ya gelmek isteyen meslektaşlarımızın 09 Kasım 2023 Perşembe günü saat 21.00’e kadar Baronet üzerinden kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Başka bir Cumhuriyet yok! Hukuk devletine yapılan bu darbeye hep beraber karşı çıkmak zorundayız. Tüm meslektaşlarımızın katılımını diliyoruz”