BURHANİYE BELEDİYE BAŞKANI DEVECİLER, HALKLA BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR BURHANİYE BELEDİYE BAŞKANI DEVECİLER, HALKLA BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR
İzmit Belediyesi ve Exitcom Recycling iş birliği ile yürütülen ‘Atığını getir SMA’lı çocuklara destek ol’ projesi ile elde edilen gelir, iki SMA’lı çocuğun tedavisi için düzenlenen yardım kampanyasına aktarıldı.
 
İzmit Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, Exitcom Recycling ile birlikte anlamlı bir kampanyaya imza attı. ‘Atığını getir SMA’lı çocuklara destek ol’ sloganıyla bir kampanya başlatan İzmit Belediyesi, toplanan elektronik atıkların gelirini, iki SMA’lı çocuğun tedavisi için Valilik izni ile başlatılan kampanyaya aktardı. 
 
10 TON ELEKTRONİK ATIK TOPLANDI
 
İzmit Belediyesi kampanya kapsamında ilgili tarihler arasında tüm kamu kurumlarından, okullardan, hastanelerden, sanayi tesislerinden, AVM’lerden, iş yerlerinden, üniversiteden ve tüm atık toplama noktalarında topladığı elektronik atıkları diğer atıklardan ayrı olarak değerlendirdi. Kampanya süresince 10 ton elektonik atık toplandı. 

Kaynak: anka