(ANKARA) - CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, Burdur’da üç kişinin ölümüyle sonuçlanan diyaliz skandalına tepki gösterdi. Akbulut, diyaliz cihazlarının bakımından sorumlu müdürün bir ebe olduğu iddialarını hatırlatarak, “Eğer bu sorumlu müdür söylenildiği gibi bir ebe ise burada bir sıkıntı sizce de var mıdır? Eğer bir ebe oraya atanıyorsa oraya atanacak hiçbir liyakat sahibi, hiçbir uzman kişi bulunamamış mıdır” dedi.

CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, yaptığı açıklamada Burdur’da üç kişinin ölümüne neden olan diyaliz skandalına tepki gösterdi. Açıklamasında, cihazlardan sorumlu kişinin bir ebe olduğu iddialarına değinen Akbulut şunları söyledi:

Ankara'da bayram tatili sakinliği... Şehrin tadını turistler çıkarıyor Ankara'da bayram tatili sakinliği... Şehrin tadını turistler çıkarıyor

“Burdur’da yaşanan diyaliz skandalı sonrası üç vatandaşımız bugün hayatta değiller. Hem adli hem idari soruşturma devam ediyor. Ama cihazların bakımıyla alakalı bir hata var ise bu cihazların bakım ünitesinin sorumlu müdürünün kim olduğu iyi araştırılmalıdır. Eğer bu sorumlu müdür söylenildiği gibi bir ebe ise burada bir sıkıntı sizce de var mıdır? Eğer bir ebe oraya atanıyorsa oraya atanacak hiçbir liyakat sahibi, hiçbir uzman kişi bulunamamış mıdır?”

Kaynak: anka