(ESKİŞEHİR)- Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce ile Edirne Belediye Başkanı Filiz Gencan Akın, yerel tohum fidesinin yaygınlaştırılması konusunda örnek bir dayanışmaya imza attı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin “Bir Avuç Tohum, Bir Ömür Bağımsızlıktır” sloganıyla Yerel Tohum Merkezi’nde ürettiği tohum ve fideler, Türkiye’nin dört bir yanına ulaştırılmaya devam ediyor.

MAMAKLILAR “GENÇLİK KONSERİ”NDE SABAHAT AKKİRAZ VE GÖKHAN KILIÇ İLE BULUŞTU MAMAKLILAR “GENÇLİK KONSERİ”NDE SABAHAT AKKİRAZ VE GÖKHAN KILIÇ İLE BULUŞTU

Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce ile Edirne Belediye Başkanı Filiz Gencan Akın, yerel tohumun yaygınlaştırılması için önemli bir iş birliği daha yaptı. İş birliği kapsamında Yerel Tohum Merkezi’nde üretilen yaklaşık 10 bin adet domates ve biber fidesi, Edirne Belediyesi yetkililerine teslim edildi.

Yerel tohumların ülkenin geleceği için çok önemli olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce, “Yerel Tohum Merkezi'mizde üretilen domates ve biber fidelerimizi, yürüttüğümüz çalışma kapsamında Edirne Belediyesi görevlilerine teslim ettik. Yerel tohumların yaygınlaştırılması iş birliği dolayısıyla Edirne Belediye Başkanımız Filiz Gencan Akın’a teşekkür ediyorum, tüm Edirne halkına selam ve sevgilerimi gönderiyorum” dedi.

Kaynak: anka