BURHAN DEMİRCİOĞLU

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde semt pazarında kahvaltılık ürünler satan Aytekin Topbaş alım gücü düşen emeklilerin kırık yumurta sorduğunu söyledi. Topbaş "Emekliye Allah yardım etsin, emekli bitmiş. Zaten yine verdiği zam...Yani Allah yardımcıları olsun. Ne yumurta alabiliyorlar ne peynir alabiliyorlar. Kırık yumurta sorup duruyorlar" dedi.

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde semt pazarında kahvaltılık ürünler satan Aytekin Topbaş, alım gücü düşen vatandaşların ve emeklilerin kırık yumurta sorduğunu söyledi. Aytekin Topbaş şu şekilde konuştu:

YUMURTA ALAMAYAN İNSANLAR VAR 

KUŞADASI BELEDİYESİ, HER ALANDA ÇOCUKLARA DESTEĞİNİ SÜRDÜRÜYOR  KUŞADASI BELEDİYESİ, HER ALANDA ÇOCUKLARA DESTEĞİNİ SÜRDÜRÜYOR 

"Yıllardır pazardayız, kahvaltılık malzeme satıyoruz. Bu son 2 yıldır hiç görülmemiş müthiş artışlar sebebiyle insanların alım gücü düştü. Yani en basit köy yumurtası, 'kırık yumurta var mı' diye soran dahi var. Yani yumurta alamayan insanlar dahi var. Bu işin sonu ne olacak ben de bilmiyorum. Peynir lükse kaçtı. Yani en kötü peynir 150 lira, yani iyisi 300 lira. Bu insanların alım gücü düştü, insanlar almakta zorlanıyorlar. Yumurta daha önce ben son 2 sene öncesine kadar 80 kuruşu geçtiğini bilmezdim, şu an maşallah 5 lira oldu yumurta. Yani o da artık lükse kaçacak böyle giderse yakında. Emekliye Allah yardım etsin, emekli bitmiş. Zaten yine verdiği zam...Yani Allah yardımcıları olsun. Ne yumurta alabiliyorlar ne peynir alabiliyorlar. Kırık yumurta sorup duruyorlar." 

 

 

 

Kaynak: anka