Geçtiğimiz günlerde TFF 3. Lig’de Kelkit Hürriyetspor ve Elazığspor maçının bitiminde Elazığspor oyuncularına taş, sopa vb. cisimler ile saldırılmış sonrasında olayları ayırmaya gelen kolluk kuvvetleri tarafından Elazığspor taraftarlarına orantısız güç uygulandığı iddia edildi. Yaşananlara protokol tribününden şahitlik eden Elazığlı taraftar Erol Kürklü, "Gençlerimizin hiçbir şey yapmamasına rağmen polis bizim gençlerimize müthiş bir zorbalık yaptı ve Elazığlılara ve Elazığspor taraftarlarına yakışmayacak hareketlerde bulundu. Tabii bizler aşağıdan seyrediyorduk ama güvenlik güçleri olduğu için müdahale edemiyorduk" dedi.

TFF 3. Lig’de 12 Kasım’da Kelkit Hürriyetspor ve Elazığspor maçının bitiminde Elazığspor oyuncularına taş, sopa vb. cisimler ile saldırılmış sonrasında olayları ayırmaya gelen kolluk kuvvetleri tarafından Elazığspor taraftarlarına orantısız güç uygulandığı iddia edilmişti. Maç sonrasında tribünlerde yaşanan olaylar nedeniyle Elazığ’da birçok kişi ve kurum tepki göstermiş, olayın soruşturulmasını istemişti. 

"ELAZIĞLIYA YAKIŞIR BİÇİMDE MAÇI İZLİYORDUK"

Elazığlı taraftar Erol Kürklü şunları söyledi:

"Pazar günü yaşanan Kelkit olayına biraz değinmek istiyorum çünkü bende protokol tribününde birebir o anı yaşayan isimlerden biriyim. Dakika 36'da bir gol attık. Takımımız 1-0 öne geçti. Daha sonrasında bir gol yedik, gol yedikten sonra maçın seyri 1-1 oldu ve Kelkit'in 9 numaralı oyuncusu, ismini tam olarak hatırlamıyorum şu an, bizim hem teknik heyetimize hem de tribünümüze yakışık kalmayacak bir hareket yaptı. O hareketten sonra Elazığ'dan deplasmandan giden gençlerimiz az da olsa bir taşkınlık yaptılar çünkü bu şahıs onları durmadan kışkırttı. Kışkırttığı için olaylar bir on dakika falan sürdü. Ondan sonra tekrardan ortalık durulmaya başladı. Biz tribündeyken Kelkitli bir yönetici; ismini tam olarak hatırlamıyorum, simasını hatırlıyorum, bu şahıs bize dönerek  Elazığlı sporcularımıza yakışık kalmayacak tabirle 'itlerinize sahip çıkın' dedi. Bu şekilde konuşmaya başlayınca protokol tribünündeki dengeler değişti. Biz Elazığ'a yakışır bir şekilde tribünde tertemiz, bir gakkoşa nasıl yakışırsa o şekilde maçı seyrediyorduk ama bizi kışkırtmalara devam edince o protokol tribününde başladık kavga etmeye. Daha sonrasında muhtemelen o tribünün liderlerinden biri içeride onlara söyledi ardından bizlere hitaben 'PKK dışarı, Elazığlılar dışarı' dedi. Tabii biz de onlara bir Elazığlıya bir Gakkoşa yakışır bir şekilde, bizim şehrimize yakışır bir şekilde cevap vermeden oturduk yerimizde maçımızı seyrettik.

"POLİS, BİZİM GENÇLERİMİZE MÜTHİŞ DERECEDE ZORBALIK YAPTI"

Daha sonrasında maç bitti, oynandı. Bizim gençlerimizin tribününe açık bir alan olduğu için dışardan bir sürü şey atılmaya başladı. Taş, sopa, gibi şeyler gençlerimize atılmaya başladı. Tabi bizim gençlerimizi polis diğer tarafa aldı koruma amaçlı. Tabii korumuyorlarmış işin gerçeği de bu. Bizim gençlerimiz bu tarafa geçince polis, gençlerimizin hiçbir şey yapmamasına rağmen polis bizim gençlerimize müthiş bir zorbalık yaptı ve Elazığlılara ve Elazığspor taraftarlarına yakışmayacak hareketlerde bulundu. Tabii bizler aşağıdan seyrediyorduk ama güvenlik güçleri olduğu için müdahale edemiyorduk. Sonucunda orada Kelkit'te yaşayanlar bizim Elazığlıların nasıl insanlar olduğunu bilmiyorlar. Şehrin ne kadar milliyetçi bir şehir olduğunu bilmiyorlar, buradaki insanların ne kadar kaliteli insanlar olduğunu bilmiyorlar. Daha biz onların kalitesini gördük. Tabii 2. yarı yarışlarında 24 Mart'ta Elazığ'a gelecekler. Bizler de onları Elazığ'da en güzel şekilde karşılayacağız, bir Elazığlıya yakışır şekilde karşılayacağız ama."

ELAZIĞ BAROSU POLİSLER HAKKINDA ŞİKAYETÇİ OLDU

Elazığ Barosu'ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada da taraftarı yaralayan hakaret eden polisler hakkında şikayetçi olunduğu bildirildi. Baronun açıklaması şöyle:

"Elazığspor ile Kelkit Hürriyetspor arasında oynanan futbol müsabakasında Elazığ şehrine, Elazığ’lı vatandaşlarımıza ve özellikle statta bulunan Elazığspor taraftarlarına karşı hakaret boyutuna varacak nefret söylemleri ile alakalı olarak bugün itibariyle Kelkit Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayette bulunulmuştur. Ayrıca müsabaka sırasında Elazığspor taraftarına karşı aşırı güç kullanmak suretiyle müdahale edip, taraftarları yaralayan ve hakaret eden güvenlik güçleri hakkında da şikayetçi olunmuştur."

ATAKUM BELEDİYESİ 'ATAÇOCUK GELİŞİM MERKEZİ'NİN BEŞİNCİ ŞUBESİNİ AÇTI ATAKUM BELEDİYESİ 'ATAÇOCUK GELİŞİM MERKEZİ'NİN BEŞİNCİ ŞUBESİNİ AÇTI