CHP 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Otuz dört yıl önce bugün, evinin önünde hain bir suikaste kurban giden Atatürk ilkelerinin ve laik Türkiye Cumhuriyeti’mizin yılmaz savunucusu, değerli fikir ve mücadele insanı Prof. Dr. Muammer Aksoy’u saygı ve özlemle anıyorum” dedi.

CHP’nin 7’nci Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kişisel X hesabından akademisyen, hukukçu ve Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kurucu Başkanı Prof. Dr. Muammer Aksoy’un 34’üncü ölüm yıl dönümü dolayısıyla paylaşım yaptı. Kılıçdaroğlu’nun mesajı şöyle:

İYİ PARTİ'NİN, "BURSA'DA KEŞFEDİLEN FAY HATTININ VE TEHLİKELERİNİN ARAŞTIRILMASI" ÖNERİSİ, TBMM'DE AKP VE MHP MİLLETVEKİLLERİNİN OYLARIYLA REDDEDİLDİ İYİ PARTİ'NİN, "BURSA'DA KEŞFEDİLEN FAY HATTININ VE TEHLİKELERİNİN ARAŞTIRILMASI" ÖNERİSİ, TBMM'DE AKP VE MHP MİLLETVEKİLLERİNİN OYLARIYLA REDDEDİLDİ

“Otuz dört yıl önce bugün, evinin önünde hain bir suikaste kurban giden Atatürk ilkelerinin ve laik Türkiye Cumhuriyeti’mizin yılmaz savunucusu, değerli fikir ve mücadele insanı Prof. Dr. Muammer Aksoy’u saygı ve özlemle anıyorum.”

Kaynak: anka