(İZMİR) - Kemalpaşa Belediyesi'nin düzenlediği “51. Altın Kiraz Kültür ve Sanat Festivali” için geri sayım başladı. Festivalde, Melek Mosso sevenleriyle buluşacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden otogarda bayram temizliği  Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden otogarda bayram temizliği 

Geçen hafta gerçekleşmesi gereken ancak olumsuz hava koşulları nedeniyle ertelenen “51. Kemalpaşa Altın Kiraz Kültür ve Sanat Festivali”, 1 Haziran Cumartesi günü saat 20.00’de açılış konuşmaları ile başlayacak. 

Festival kapsamında düzenlenecek “Kiraz Teşvik Müsabakası” ile yılın en kaliteli kirazlarının belirleneceği etkinlikte, Hakan Doğanay sahne gösterileri ve sunumuyla festivale renk katacak. Kemalpaşalı kiraz üreticilerinin ödüllerini, Kemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Türkmen’den alacağı etkinlikte, gecenin kapanışı Melek Mosso konseriyle olacak.

Başkan Türkmen, festivalle ilgili yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

“Kiraz Festivali, Kemalpaşa'nın vazgeçilmez bir geleneğidir. Yıllardır süregelen bu etkinlik, vatandaşlarımızın bir araya gelerek birlik ve beraberlik içinde keyifli zaman geçirmelerine vesile oluyor. Çevre ilçelerden ve şehir dışından birçok kişi, festival kapsamında ilçemizi ziyaret ediyor, Kemalpaşamızı ve Coğrafi İşaretli Kemalpaşa Kirazı'nı tanıma fırsatı buluyor. Amacımız hem doğal güzelliklerimizi tanıtmak hem de vatandaşlarımızın ekonomisine katkıda bulunmak. Geçtiğimiz hafta olumsuz hava koşulları nedeniyle ertelenen festivalimizin yenilenen tarihine tüm halkımızı davet ediyorum.”

Kaynak: anka