10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Atatürk’ün özgürlük ve bağımsızlık demek olduğunu belirterek, “Onun bize bıraktığı mirasa sahip çıkmaya, sevgisini kalbimizde yaşatmaya ve bizlere emanet ettiği çağdaş Türkiye’yi daha aydınlık bir geleceğe taşımaya söz veriyoruz” dedi.

İZMİT BELEDİYESİ ÇINAR AKADEMİ ÖĞRENCİLERİ ANITKABİR’İ ZİYARET ETTİ İZMİT BELEDİYESİ ÇINAR AKADEMİ ÖĞRENCİLERİ ANITKABİR’İ ZİYARET ETTİ

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85'inci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Mesajında Atatürk’ün tarihin akışını değiştirmiş büyük bir lider, cesur bir kahraman olduğunu vurgulayan Batur, Atatürk’ün laiklik, modernleşme, reform, çağdaş eğitim, kadın-erkek eşitliği demek olduğunu vurguladı. Batur’un laik, bağımsız Türkiye’yi sonsuza kadar yaşatma sözü verdiği mesajında şu ifadeler yer aldı:

"SEVGİMİZ ASLA BİTMEYECEK"

“Değerli hemşehrilerim, sevgili Konaklılar, bugün Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete uğurlayışımızın 85. yıldönümü. O bu topraklara özgürlük ve bağımsızlık getirmiş, cesur bir kahraman, tarihin akışını değiştirmiş büyük bir liderdi. O, çağdaş Türkiye’nin kurucusu, tüm dünyanın önünde saygıyla eğildiği eşsiz bir dehaydı. Onun bize bıraktığı mirasa sahip çıkmaya, sevgisini kalbimizde yaşatmaya ve bizlere emanet ettiği çağdaş Türkiye’yi daha aydınlık bir geleceğe taşımaya söz veriyoruz. Atatürk demek; laiklik demektir, reform demektir, modernleşme demektir, çağdaş ve bilimsel eğitim, kadın erkek eşitliği demektir. Atatürk özgürlüktür. Atatürk bağımsızlıktır. Atatürk cumhuriyettir. İlkeleri bugün hâlâ rehberimizdir. Devrimleri bize yol gösteren ışıktır. Ruhun şad olsun Atam. Eserlerini, bizlere emanet ettiğin laik, bağımsız Türkiye’yi sonsuza kadar yaşatacağız. Sana olan özlemimiz, sevgimiz asla bitmeyecek.”