“Köy Enstitüleri Fikir ve Kültür Günleri”, 19-21 Nisan 2024 tarihlerinde dördüncü kez Ayvalık Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenecek.

YENİDEN REFAH PARTİSİ, ELAZIĞ BELEDİYESİ'NİN MECLİS KARARLARINI MAHKEMEYE TAŞIYACAK YENİDEN REFAH PARTİSİ, ELAZIĞ BELEDİYESİ'NİN MECLİS KARARLARINI MAHKEMEYE TAŞIYACAK

Atölye Kültür Sanat organizasyonuyla, Ayvalık Belediyesi’nin ev sahipliğinde bu yıl dördüncüsü düzenlenecek “Köy Enstitüleri Fikir ve Kültür Günleri” kapsamında; üç gün boyunca Ayvalık Belediyesi Vural Sineması Nejat Uygur Sahnesi'nde ve İsmet İnönü Kültür Merkezi'nde bir dizi etkinlik gerçekleştirilecek. 

İlk olarak 19 Nisan akşamı usta halk müziği sanatçısı Nida Ateş'in Aşık Veysel’in eserlerinden bir seçki ile İsmet İnönü Kültür Merkezi'nde saat 20.30'da vereceği konserin ardından, 20 Nisan günü saat 16.00'da Ayvalık Belediyesi Vural Sineması Nejat Uygur Sahnesi'nde gazeteci-yazar Çiğdem Toker, iletişimci-yazar Ayşen Şahin ve Yay-Koop Başkanı Elif Akkaya'nın katılacağı bir panel düzenlenecek. 

21 Nisan günü saat 16.00'da yine Ayvalık Belediyesi Vural Sineması Nejat Uygur Sahnesi'nde şair ve yazar Ahmet Ümit'in gerçekleştireceği söyleşi ile devam edecek etkinlikler aynı gün akşamı saat 20.30'da aynı salonda "Komünist Osman" adlı belgesel gösterimi ile son bulacak.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, dört yıl önce yaşama geçirdikleri “Fikir Ve Kültür Günleri”ni geleneksel hale getirmekten büyük bir mutluluk duyduklarını söyledi. Başkan Ergin, “19 Nisan günü başlayıp  21 Nisan akşamına kadar devam edecek olan etkinliklerde birbirinden değerli, kamuoyunun yakından tanıdığı önemli düşün insanları Ayvalıklarla buluşacak; bu buluşmaya herkesi bekliyoruz” dedi.

Kaynak: anka