(AYDIN)- Kuşadası Belediyesi yaz sezonu öncesinde Kuşadası plajlarında bir temizlik çalışması başlattı. Başkan Ömer Günel, "Plajlarımızın temizliği ve bakımı için ekiplerimiz hummalı bir şekilde mesai gözetmeksizin çalışıyor" dedi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Aydın Valiliği arasında imzalanan sözleşme ile Kuşadası ilçe sınırlarındaki plajların kiralama sözleşmesi, bir vatandaşın açtığı dava sonucu İzmir BİM 7. İdare Dairesi 2023/2312 esas, 2024/464 karar sayılı ilamı ile iptal edilmişti. İptal kararının Aydın Valiliğince Aydın Büyükşehir Belediyesine iletildiği öğrenildi.

Yunusemre Belediye Başkanı Balaban, sanayi esnafını dinledi  Yunusemre Belediye Başkanı Balaban, sanayi esnafını dinledi 

Belediye ekipleri ve Arya A.Ş tarafından sezona hazırlanan Kuşadası plajları, kum temizleme araçları ile bakıma alındı.

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, “Kruvaziyerin turizmin başkenti Kuşadası aynı zamanda Mavi Bayraklı plajları ile uluslararası turizm pazarında pay sahibi olan ülkemizin en önemli deniz turizm kentlerinden biridir. Geçmişte olduğu gibi bu yıl da sezon öncesinde plajlarımızın temizliği ve bakımı için ekiplerimiz hummalı bir şekilde mesai gözetmeksizin çalışıyor. Şimdiden kentimize gelecek tatilcilerimize pırıl pırıl plajlarımızda huzur içinde bir yaz sezonu diliyorum” diye konuştu.

 

Kaynak: anka